Uważajcie na te miejsca. Mapa zagrożeń w Gminie Gdów

Blisko dwa tygodnie temu uruchomiona została ,,Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Każdy mieszkaniec poprzez aplikacje może podzielić się swoimi spostrzeżeniami czy zadbać o bezpieczeństwo poprzez poinformowanie o niebezpieczeństwach lub zagrożeniach. Po kilkunastu dniach przyjęto 22 zgłoszenia z terenu Gminy Gdów. Najwięcej – 11 w samym Gdowie.

Przekroczenie prędkości to największa zmora kierowców, głównie na Drogach Wojewódzkich. Dużym problemem jest również spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Przy gdowskim gimnazjum zostały również zgłoszone nielegalny rajdy samochodowe, w Hucisku poruszanie się Quadem po terenach leśnych, a na ulicach Młyńskiej i Krakowskiej w Gdowie nieprawidłowe parkowanie.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel.

Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń  Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997

Mapa zagrożeń znajduje się na stronie: kliknij tutaj

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content