Uwaga! od 4 kwietnia rozpocznie się szczepienie lisów przeciw wściekliźnie

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii uprzejmie informuje, że w dniach: od 4 do 13 kwietnia 2019 r., na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Akcja będzie kontynuacją szczepienia z lat ubiegłych i wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.

W okresie wykonywania szczepień zaleca się:
1) nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu,
2) kontakt zwierząt domowych ze szczepionką zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji,
3) nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa. W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

W razie kontaktu ze szczepionką należy się zgłosić do najbliższego lekarza lub Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wieliczce, ul. Stroma 11, tel. 12 288 01 38, 12 288 01 39.

Szczegółowych informacji dotyczących szczepienia lisów udziela Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wieliczce, tel. 12 278 31 12, 696 065 118.

http://www.wiw.krakow.pl/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content