Uwaga, część urzędów jutro będzie zamkniętych. Zakupów nie zrobimy ani w sobotę ani w niedzielę

Jeśli planujesz jutro wizytę w urzędach, sprawdź, czy na pewno dany urząd pracuje. Niektóre urzędy mają dzień wolny od pracy za święto przypadające w sobotę 15 sierpnia 2020 roku. Informację o zamknięciu urzędu w piątek 14 sierpnia, podało na swych stronach Starostwo Powiatowe w Wieliczce oraz Urząd Marszałkowski w Krakowie. Zmiana dotyczy wszystkich lokalizacji UMWM w Krakowie: na ul. Racławickiej, ul. Basztowej, ul. Wielickiej, ul. Radziwiłłowskiej, ul. Zacisze, os. Teatralnym oraz agend zamiejscowych w Tarnowie, Nowym Sączu i Oświęcimiu. Zamknięte będą również Lokalne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Krakowie, Chrzanowie, Tarnowie, Nowym Sączu i Nowym Targu. Nie będą też pracować niektóre sądy. 

Także Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje o zmianach na najbliższy piątek:

„W piątek 14 sierpnia sale obsługi klienta w placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych bedą nieczynne. W tym dniu nie będzie również działało Centrum Obsługi Telefonicznej. Warto przypomnieć, że ZUS jest zawsze dostępny poprzez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. W najbliższy piątek działać będzie jednak specjalna infolinia do obsługi spraw związanych z Polskim Bonem Turystycznym (tel. 22 11 22 111)”.

W Gdowie, 14 sierpnia, Urząd Gminy pracuje bez zmian, czyli do godziny 14.00 jak w każdy piątek.

Przypominamy też, że w najbliższy weekend, 15 i 16 sierpnia, zamknięte będą centra handlowe, galerie i większość sklepów. Ostatnia szansa na większe zakupy przed weekendem jest w piątek. W sobotę, 15 sierpnia obchodzimy święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz święto Wojska Polskiego. W tym dniu obowiązuje zakaz handlu. Natomiast najbliższa niedziela handlowa wypada dopiero 30 sierpnia.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content