Uwaga czasowe zmiany organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych

W związku z dniem Wszystkich Świętych w wielu miejscach, głównie w okolicach cmentarzy zostaje zmieniona na kilka dni organizacja ruchu.

Gdów

Od jutra do niedzieli w okolicy gdowskiego cmentarza będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu – ul. Cmentarna będzie drogą jednokierunkową. Wjazd od ul. Krakowskiej, wyjazd na ul. Cegielnianą.

 

Wieliczka

Zarząd Cmentarza Komunalnego w Wieliczce informuje:

 1. Zmiana w organizacji ruchu drogowego będzie obowiązywała od godziny 6:00 dnia 31 października (sobota) do godziny 22:00 dnia 1 listopada (niedziela).
 2. W dniach 30.10 (piątek) – 2.11 (poniedziałek) Cmentarz będzie czynny całą dobę. Od dnia 3.11 Cmentarz będzie zamykany o godz. 17:00 wg czasu zimowego, zgodnie z Regulaminem Cmentarza.
 3. Biuro ZCK czynne będzie w dniu 1 listopada w godz. od 8:00 do 16:00, aby umożliwić odwiedzającym zasięgnięcie informacji o lokalizacji grobu, stanie prawnym grobu lub uiszczenie opłaty.
 4. W dniu 1 listopada, w związku z obostrzeniami w strefie czerwonej, tradycyjny harmonogram Mszy Świętych na Cmentarzu Komunalnym w Wieliczce może ulec zmianie. Prosimy o śledzenie informacji na bieżąco.
 5. W dniu 1 listopada, w godzinach 8:00 – 16:15 Społeczny Komitet Ratowania Zabytków Cmentarza Komunalnego w Wieliczce jak co roku będzie prowadził kwestę celem zebrania środków finansowych na odnowę zabytkowych nagrobków wielickiej nekropolii.
 6. Coroczna kwesta organizowana przez Społeczny Komitet Ratowania Zabytków Cmentarza Komunalnego w Wieliczce nie będzie przebiegała w tradycyjny sposób. Zbiórka środków na ratowanie zabytków wielickiej nekropolii odbędzie się do 3 skarbon umieszczonych na terenie cmentarza. Lokalizacja skarbon:
  • przed Kaplicą – Domem Pogrzebowym,
  • na bramie wejściowej od strony parkingu przy ul. Niecałej,
  • na bramie wejściowej ul. Piłsudskiego.
 7. Całkowity zakaz prac kamieniarskich będzie obowiązywał od dnia 29.10 – 2.11.2020r.
 8. W dniu 1 listopada autobusy komunikacji miejskiej będą kursować wg rozkładu obowiązującego w niedziele i święta. Będzie uruchomiona dodatkowa linia autobusowa nr 804, która będzie kursować tylko 1 listopada.
 9. Punkt Medyczny będzie znajdował się w budynku Kaplicy Głównej, czynny będzie w dniu 1 listopada od godziny 7:00 do 20:00.
 10. Lokalizacja punktów czerpania wody:
 • studnia przy bramie głównej na Cmentarz od strony ul. Niecałej,
 • studnia przy Kaplicy Głównej,
 • kran od strony ul. Czarnochowskiej,
 • studnia na „nowej części” Cmentarza.

11. Lokalizacja toalet:

 • parking przy ul. Niecałej,
 • Kaplica Główna,
 • droga pomiędzy „starą” i „nową” częścią Cmentarza,
 • „nowa” część Cmentarza.

 12. W dniu 1 listopada będzie nieodpłatnie udostępniony parking pomiędzy ul. Słowackiego i Sienkiewicza, na tyłach sklepu „Biedronka”.

Informacja o zmianie organizacji ruchu drogowego:

 • jednokierunkowy ruch na ul. Czarnochowskiej oraz ul. Grottgera, na których dodatkowo wprowadzono możliwość zatrzymania po lewej stronie wzdłuż chodnika,
 • zalecany dojazd do Cmentarza od strony Krakowa droga krajową nr 94 oraz ul. Czarnochowską,
 • na ul. Grottgera oraz ul. Czarnochowskiej będą dodatkowe przystanki dla autobusów MPK. (ozn. D-15)
 • ograniczenie prędkości wraz z zakazem zatrzymywania w ciągu ulicy Piłsudskiego,
 • zamknięcie łącznika pomiędzy ul. Czarnochowską a ul. Piłsudskiego barierami.

Załączniki:

Dobczyce

Zmiana organizacji ruchu w obrębie ul. Przedbronie i Kazimierza Wielkiego w okresie Wszystkich Świętych. W dniach 31.10 – 04.11 wprowadzony zostaje ruch jednokierunkowy od ul. Górskiej do Rynku przez ul. Przedbronie oraz ul. Kazimierza Wielkiego.

Kraków

Tych, którzy w najbliższych dniach będą odwiedzać groby swych bliskich zmarłych na krakowskich cmentarzach zachęcamy do zapoznania się z informatorem przygotowanym przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa w związku ze zbliżającymi się uroczystościami Wszystkich Świętych. Znajdziesz tam informacje dotyczące zmian w komunikacji miejskiej i organizacji ruchu drogowego w obrębie krakowskich cmentarzy, a także informacje praktyczne dotyczące infrastruktury cmentarnej, pomocy dla osób niepełnosprawnych i orientacyjne plany nekropolii.

https://www.krakow.pl/aktualnosci/243696,29,komunikat,bezpieczne_swieto_wszystkich_swietych_-_informacje_praktyczne.html?_ga=2.134404341.501527920.1603108074-762887864.1585306502

 

Źródła:

www.gdow.pl, www.zckwieliczka.pl, www.dobczyce.pl, www.zdmk.krakow.pl

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content