Uroczysty koncert już w najbliższą niedzielę

Przypominamy, że już w najbliższą niedzielę, 17 kwietnia w Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gdowie odbędzie się uroczysty koncert.

„Gloria in excelsis” to projekt gdowskich scholi i orkiestry, które od kilku lat działają przy Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gdowie. Zespół wspierają muzycy z innych zespołów i orkiestr, dzięki czemu możliwe jest wykonanie utworu w pełnej obsadzie. Koncert stanowi część artystyczną, która będzie miała miejsce podczas niedzieli poświęconej promocji Światowych Dni Młodzieży. Już 17 kwietnia o godz. 17:00, zapraszamy serdecznie do uczestniczenia w koncercie, podczas którego można będzie usłyszeć dzieło Antonio Vivaldiego „Gloria”– zaprasza Małgorzata Dudzik, dyrygent.

Utwór jest naprawdę piękny i pełen różnych emocji, które przeplatają się ze sobą w kolejnych jego częściach. Mamy nadzieję, że uda nam się te emocje przekazać słuchaczom, a nade wszystko, że zaśpiewamy i zagramy na chwałę Bożą, jak sugeruje sam tytuł utworu- dodaje Michał Gabor, jeden z chórzystów.

Zachęcamy wszystkich do przyjścia w niedzielę do gdowskiego sanktuarium, wstęp wolny.

Plakat-A2-Gloria

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content