Młodzież wstąpiła w szeregi OSP Szczytniki

Uroczyste ślubowanie i pasowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Szczytnikach odbyło się w sobotę, 28 maja. Wydarzenie rozpoczęła Msza Św. odprawiona przez ks. proboszcza Stanisława Maroszka w kaplicy w Szczytnikach, następnie  uczestnicy, wraz z Orkiestrą Dęta z Sobolowa, przemaszerowali przed remizę. Uroczystego pasowania dokonał Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce st. kpt. Robert Ulman w asyście druha Dariusza Nowaka i Prezesa Zarządu Gminnego OSP. 

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Gdów, Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce,  Komendant Gminny i Prezes Zarządu Gminnego OSP, Zastępca Dyrektora Departamentu Funduszu Unijnych UM, Radni Powiatu Wielickiego, druhowie strażacy z OSP Szczytniki i Cichawa,  Dyrektor, grono pedagogiczne i poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej w Szczytnikach, sołtysi, Koło Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańcy.

Prezes OSP Szczytniki przyjął od zaproszonych gości gratulacje i życzenia, a do młodzieży skierowano słowa uznania za gotowość do służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

Życzymy Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej w Szczytnikach bezpiecznej służby oraz radości i satysfakcji z pełnionej funkcji.

 

Źródło: Gmina Gdów

 

 

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content