Uroczyste nadanie imienia Janusza Kuliga dla ronda w Gdowie połączone z Memoriałem Janusza Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

edycja: 4 kwietnia 2019: korekta trasy rajdu na odcinku z Podolan zobacz tutaj


Podczas ostatnich obrad Rada Gminy Gdów jednogłośnie podjęła decyzję o nadaniu imienia Janusza Kuliga dla ronda na ul. Łapanowskiej (na obwodnicy Gdowa). Przypomnijmy, że Janusz Kulig był wybitnym kierowcą rajdowym, pochodzącym z Łapanowa. Zginął 13 lutego 2004 w tragicznym wypadku na przejeźie kolejowym w Rzezawie. Był trzykrotnym mistrzem Polski w rajdach samochodowych (1997, 2000, 2001), dwukrotnym wicemistrzem Polski (1998, 1999), wicemistrzem Europy (2002), dwukrotnym mistrzem Europy Centralnej (1998, 1999), mistrzem Słowacji (2001). Odniósł kilkanaście zwycięstw w rajdach eliminacyjnych mistrzostw Polski, startował także okazjonalnie w rajdach mistrzostw świata. W najbliższą sobotę, odbędzie się uroczyste nadanie jego imienia dla ronda w Gdowie.

Uroczystość rozpocznie się 6 kwietnia o godz. 12:00  i będzie połączona z trwającym Rajdem Memoriałem Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Podczas 1. sekcji 1. etapu rajdu nastąpi nadanie imienia Janusza Kuliga dla ronda drogi wojewódzkiej 966, położonego po południowej stronie Gdowa. W tym czasie załogi będą kolejno przejeżdżać przez rondo, wykonywać jedno dodatkowe okrążenie i udawać się na oddalony o kilometr start do OS1 Podolany – Łapanów.  Ceremonię na żywo transmitować będzie Radio Kraków –  specjalne wydanie programu „Radiostrada” od godz. 12.00 do 13.00,  a podsumowanie pierwszego dnia rajdu w specjalnym wydaniu „Radiostrady” między godz. 17.00 a 18.00.   

W związku z rajdem, który przejeżdża częsciowo przez naszą gminę będą utrudniania na drogach.
Na terenie Gminy Gdów rajd będzie się odbywał głównie drogami gminnymi (i fragmentem drogi powiatowej). Start zaplanowano w Podolanach, następnie Klęczana, Jaroszówka i dalej w kierunku Łapanowa. Automobilklub Krakowski informuje, że  w sobotę od 8:00 do 11:00 będzie wzmożony ruch samochodów na wspomnianych drogach, natomiast od 11:00 do 16:00 drogi będą zamknięte dla ruchu kołowego i pieszego. Organizatorzy proszą o zachowanie szczególnego bezpieczeństwa, stosowanie się do wydanych komunikatów i zwrócenia szczególnej uwagi na dzieci i zwierzęta domowe w gospodarstwach znajdujących się przy drodze rajdu.

Wszelkie informacje można znaleźć na stronach Rajdu:
Strona PLATINUM 3. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza
WYDARZENIE NA FACEBOOKU

źródło: gdow.pl, http://superos.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content