UKS Rokicie Szczytniki: Wakacyjne spotkania z tenisem

„Wakacyjne spotkania z tenisem”- taką nazwę nosi tytuł projektu realizowanego podczas wakacji przez UKS „Rokicie” Szczytniki. Zadaniem projektu jest prowadzenie zajęć treningowych dla dzieci i młodzieży, obóz sportowy nad morzem oraz drużynowy turniej tenisa stołowego.

Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, które bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach tenisa stołowego prowadzonych przez kilku trenerów pracujących w klubie” – mówi autor projektu, prezes klubu Wojciech Biernat.

Od 1 lipca zajęcia odbywają się na sali w Pierzchowie, a główny nacisk położony był na doskonalenie i poprawę techniki gry. Na zajęcia uczęszcza 20-osobowa grupa dzieci i młodzieży w wieku 7 – 16 lat z terenu gminy Gdów i Kłaj oraz Wieliczki. 13 osób wzięło udział w 10-dniowym obozie sportowym, który odbył się w Kołobrzegu. Na obozie oprócz codziennych treningów uczestnicy korzystali z kąpieli morskiej i słonecznej oraz zwiedzali atrakcje miasta (ratusz, katedra, molo, latarnia morska, czy Muzeum Wojska Polskiego).

W obozie wzięła głównie udział grupa zawodników w wieku 7-12 lat o mniejszym stopniu zaawansowania. Głównym celem wyjazdu był aktywny wypoczynek połączony z nauką podstaw tenisa stołowego. Stąd bardzo często chodziliśmy na plażę, korzystając z pięknej słonecznej pogody. Pozostali zawodnicy trenowali w Pierzchowie przygotowując się do nowego sezonu. Od wtorku 11 sierpnia wracamy do zajęć na naszej sali, gdzie głównie skupimy się na doskonaleniu nabytych umiejętności oraz przygotowania fizycznego. Pod koniec sierpnia najlepsi wezmą udział w  obozie kadry wojewódzkiej oraz zbliżających się turniejach: drużynowym o Puchar Starosty Powiatu oraz PINGLA CUP w Grodzisku Mazowieckim” – kontynuuje prezes.

Realizacja tego projektu możliwa jest dzięki życzliwości Gminy Gdów, Gminy Kłaj oraz Powiatu Wielickiego, które wsparły to zadanie środkami finansowymi.  

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content