Udane wakacje nad wodą

Wakacje czy tylko upalny weekend sprawiają, że chętnie odpoczywamy nad wodą. Kąpiel w rzece, jeziorze czy morzu jest lubianą formą rozrywki, a i kąpiele słoneczne mają swoich zwolenników. Warto jednak pamiętać o zachowaniu pewnych zasad, dzięki którym nasz wypoczynek będzie bezpieczny. Co roku, mimo licznych apeli w mediach wydawanych przez WOPR i policję dochodzi do tragicznych w sutkach wydarzeń, a większość z nich wynika z lekceważenia podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dlatego, aby jeszcze raz wyczulić odpoczywających nad wodą Mój Gdów zebrał w jednym miejscu najważniejsze zasady, o których musimy pamiętać:

1.Pływamy tylko w miejscach dozwolonych i strzeżonych

2.Nie wchodzimy do wody  po spożyciu alkoholu

3.Nie wskakujemy gwałtownie do wody będąc rozgrzanym po opalaniu

4. Na łódce, kajaku, motorówce używamy zawsze kamizelki ratunkowej

5. Nigdy nie skaczemy  (zwłaszcza na głowę) do nieznanej wody

6. Dzieci zawsze powinny bawić się tylko pod czujną opieką dorosłych

7. Jeśli to możliwe pływamy z drugą osobą, nie w pojedynkę

8. Nie wchodzimy do wody bezpośrednio po spożyciu obfitego posiłku

9.Nie przeceniajmy swoich umiejętności pływackich

10.Stosujmy się do oznaczeń (np. zakaz kąpieli w danym miejscu, czy kolor flagi na kąpielisku strzeżonym)

Warto pamiętać także o ochronie głowy i oczu przed słońcem, poprzez odpowiednie nakrycie głowy i założenie okularów przeciwsłonecznych. Nie zapominajmy o ochronie skóry, przez zastosowanie odpowiednich kremów z filtrami, a także o nawadnianiu organizmu, poprzez wypicie dużej ilości napojów, najlepiej wody. Warto w telefonie mieć wpisany kontaktu ICE, z numerem telefonu osoby, którą należy powiadomić w razie wypadku.

To tylko 10 najważniejszych zasad, dzięki którym nasze wakacje będą bezpieczne. Do tematu bezpieczeństwa w czasie wakacji, czyhających na nas zagrożeń  i sposobów ich unikania będziemy w najbliższych tygodniach niejednokrotnie wracać.

 

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

child-428690_1280

 

 

 

 

 

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content