Uczniowie ze Zręczyc odkrywali Małopolskę

W dniach 5 i 7 października br. uczniowie klas IV – VIII Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Zręczycach uczestniczyli w wycieczkach do Krynicy i Ojcowa, które były współfinansowane w wysokości 70 % kosztów ze środków pozyskanych przez Gminę Gdów w ramach II edycji programu „Odkrywam Małopolskę” realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Jego celem jest umożliwienie uczniom ze szkół podstawowych z terenu Małopolski udziału w zorganizowanych wycieczkach szkolnych. Projekt stanowi element wsparcia odbudowy rynku turystyki szkolnej osłabionego w wyniku pandemii Covid-19 poprzez stymulację popytu na turystykę zorganizowaną dla dzieci i młodzieży.

Podczas wycieczki do Krynicy i Nowego Sącza uczniowie klasy IV a, IV b i V wyjechali kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką, podziwiali panoramę Beskidu Wyspowego z platformy widokowej nad górną stacją kolejki, odwiedzili Schronisko Turystyczne im. J. Piłsudskiego i Ośrodek Historii Turystyki Beskidzkiej. Kolejnymi punktami programu były: spacer po Krynicy i zwiedzanie obiektów uzdrowiska oraz obiad w Pensjonacie „Zdrowie”. Po regeneracji sił uczestnicy wycieczki odwiedzili Skansen i Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu.

W wycieczce do Ojcowa i Pieskowej Skały wzięli udział uczniowie z klas: VI, VII, VIII a i VIII b. Program wyjazdu obejmował: spacer wzdłuż doliny Prądnika, oglądanie kapliczki na wodzie, zwiedzanie zamku w Ojcowie i siedziby Ojcowskiego Parku Narodowego oraz podziwianie Groty Łokietka i Bramy Krakowskiej. Po zjedzeniu obiadu uczniowie mogli jeszcze obejrzeć zamek w Pieskowej Skale i Maczugę Herkulesa.

Łączny koszt wycieczek wynosił 14.285,71 zł, a dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego 10.000 zł.

więcej zdjęć z wycieczek na stronie szkoły: zobacz tutaj

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content