Uczniowie ze Szczytnik Mistrzami Małopolski

Z rozegranych w Waksmundzie i Nowym Targu finałach wojewódzkich Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szczytnikach przywieźli aż 4 medale.

W czwartek 22 marca odbył się w Waksmundzie finał ID w tenisie stołowym indywidualnym. W gronie najlepszych uczniów z całego województwa znalazła się piątka uczniów szkoły ze Szczytnik: A. Filipek, M. Gaj, M. Kucharski, K. Turecki i K. Wcisło. Chłopcy spisali się znakomicie zdobywając dwa medale!
Na drugim miejscu podium stanął Kacper Turecki, a na trzecim Mateusz Kucharski. Lepszym od nich okazał się tylko Miłosz Sawczak ze Świebodzina (pow. tarnowski). Trzeci z grupy chłopców Konrad Wcisło zajął również bardzo wysokie siódme miejsce. Najlepsza z dziewcząt Milena Gaj uplasowała się na dziewiątej pozycji.

We wtorek 27 marca do Nowego Targu zjechały najlepsze szkolne drużyny tenisa, aby rozegrać finał wojewódzki ID w tenisie stołowym drużynowym. Zawody zakończyły się ogromnym sukcesem dla uczniów ze Szczytnik, gdyż na podium stanęli w komplecie. Chłopcy w składzie: M. Kucharski, K. Turecki zajęli pierwsze miejsce, a dziewczęta w składzie: A. Filipek i M. Gaj sprawiły ogromną niespodziankę zajmując trzecie miejsce. Jest to największy sukces uczniów szkoły podstawowej w Szczytnikach, gdyż tylu medali nigdy do tej pory nie udało się im przywieźć z finałów wojewódzkich.

„Bardzo cieszymy się z tego występu zwłaszcza, że poziom zawodów był bardzo wysoki, chyba najlepszy od lat. Duża w tym zasługa nie tylko uczniów, ale i trenerów klubowych, gdzie na co dzień chłopcy i dziewczęta ćwiczą grę w tenisa stołowego. Te medale pokazały naszą dominację w szkolnym tenisie, gdyż drużynowymi mistrzami województwa chłopcy zostali po raz trzeci z rzędu. Zawody te stały się przepustką do Mistrzostw Polski Szkół, które pod koniec maja zostaną rozegrane w Rawie Mazowieckiej. Spróbujemy tam też powalczyć o medal, którego tym chłopcom brakuje do kolekcji” – podsumował występ opiekun uczniów pan Wojciech Biernat.

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content