Uczniowie uczą się pływać…

W listopadzie rozpoczęły się zajęcia nauki pływania dla chętnych dzieci z Gminy Gdów, które przystąpiły do programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” 2019 realizowanego przez firmę Swimmar Marcin Szwab.

W projekcie bierze udział 360 uczniów z klas I- III szkół podstawowych z naszej gminy. Dzieci podzielone są na osiem grup po 45 osób. Zajęcia odbywają się na Krytej Pływalni im. Jana Kota w Bochni. Celem projektu jest nabycie przez najmłodszych umiejętności i podstaw poprawnej techniki pływania– mówi Julita Natkaniec, Dyrektor Gdowskiego Centrum Obsługi Oświaty- Dzieci mają zagwarantowane 10 wyjazdów, w czasie których odbywają się 2- godzinne zajęcia z instruktorem pływania w grupach 15-osobowych. Projekt jest realizowany w listopadzie i grudniu. Opiekunami w czasie dowozu są nasi nauczyciele, ze szkół z terenu Gminy Gdów, a koszty uczestnictwa dziecka w projekcie pokrywają rodzice.

Zapytaliśmy uczestników zajęć i ich rodziców, o wrażenia po pierwszych wyjazdach…

Super. Jestem w grupie średniej, a moja młodsza siostra jest w tej, która uczy się od początku– mówi 9-letnia Magda- już po dwóch lekcjach nauczyłam się pływać strzałką, i nurkowaliśmy. Mamy bardzo fajnego instruktora. Korzystamy z desek, albo też takich długich makaronów, które pomagają nam utrzymać się na wodzie. Nie boję się jeździć, bo jest z nami nasz wychowawca, i jeszcze moje koleżanki i koledzy. Kraul jest trudny, ale Pan nam pokazał jak trzeba ruszać rękami. Może w wakacje jak pojadę nad morze będę już umieć pływać…”

Bardzo się cieszymy, że pojawiła się taka możliwość. Przy okazji wakacji nad wodą lub wyjść na basen pokazywaliśmy dziewczynom podstawy pływania, ale nie jesteśmy w stanie nauczyć ich tak, jak robią to zawodowcy- mówi tata Magdy– poza tym jest to super zorganizowane. Dzieci jadą prosto ze szkoły, pod opieką nauczyciela, którego znają, i po zajęciach odwożone są pod szkołę. To wielka wygoda dla rodziców. Koszt był niewielki, bo szkółka pływacka ma dofinansowanie.

Mama Amelki ze Zręczyc: Zapisaliśmy córkę na naukę pływania choć dezorganizuje nam to trochę tydzień, gdyż w dzień kiedy jest basen, córka ma również dodatkowe zajęcia angielskiego, na które chodzi od października. W związku z tym, z kilku lekcji we wtorki musieliśmy zrezygnować by mogła pojechać do Bochni. Uważam jednak, że warto. Amelka chętnie uczy się pływać i zawsze chętnie jeździ na basen.  Zajęcia z tego projektu są świetną okazją by dziecko zaznajomiło się z różnymi technikami pływania, a także zażyło trochę sportu. Dobrze, że jest coraz więcej takich inicjatyw.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content