„Tym żyliśmy…”- wspomnienia w plenerze

 

Tych, którzy jeszcze nie widzieli wystawy  „Tym żyliśmy…” zachęcamy do jej odwiedzenia.  Obok wielkiej choinki i sympatycznych  aniołków,  na gdowskich plantach 7 grudnia została otwarta kolejna wystawa plenerowa.

Po sukcesie wystawy zainicjowanej przez Gdowski Uniwersytet Trzeciego Wieku z archiwalnymi zdjęciami Gdowa i jego mieszkańców, teraz zorganizowano wystawę, która prezentuje wydarzenia i miejsca, które pojawiły się na mapie kulturalnej gminy w tym roku. Wyjątkiem jest Święto Ziemi Gdowskiej, które jest już tradycją, a zarazem największą imprezą odbywającą się u nas. Warto zaznaczyć, że wśród prezentowanych inicjatyw, duża część realizowana była przez społeczności lokalne i organizacje pozarządowe, jak choćby łąka kwietna w Fałkowicach czy turniej „Brylanty z Gdowa” zorganizowany przez Klub Sportowy Gdovia.

Dziś w ostatnich dniach roku, to odpowiedni moment, aby przypomnieć sobie mijające miesiące. To także czas na podsumowanie i podziękowanie wszystkim zaangażowanym w nie organizacjom, grupom, instytucjom– mówi Zbigniew Wojas, wójt gminy Gdów-  Niech ta wystawa będzie nie tylko pięknym wspomnieniem mijającego czasu, ale również motywacją do realizacji kolejnych pomysłów w najbliższych miesiącach i latach

A co wspominamy na wystawie?

Pierwsze świąteczne spotkanie z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi, które odbyło się w Gminnej Hali Sportowej, wystawę plenerową archiwalnych zdjęć Gdowa, wspomniany turniej „Brylanty z Gdowa” i łąkę kwietną w Fałkowicach, nadanie im. Janusza Kuliga dla ronda w Gdowie, nowe aktywności na gdowskim Zarabiu, I Festiwal Podpłomyka Plebańskiego i targowisko Mój Rynek, które rozpoczęło swoją działalność w maju br.

Ta wystawa to wiele kolorowych zdjęć, wiele uśmiechów, dużo słońca, dobre wspomnienia…

Zapraszamy na gdowskie planty!

Przypominamy także, że nadal można przynosić archiwalne zdjęcia Gdowa i okolic, które zbiera Gminna Biblioteka Publiczna. Być może uda się stworzyć kolejną archiwalną wystawę?

zdj. Mój Gdów i A. Kasprzyk

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content