Turniej w Karate Tradycyjnym zakończony sukcesem zawodników z Gdowa

9 karateków z Gdowa wystartowało w grudniu w 12. Turnieju w Karate Tradycyjnym, rozegranym w Tauron Arenie Kraków. Czworo spośród nich stanęło na podium.

Miejsca medalowe wywalczyli:

Kacper Kwinta – złoty medal

Kacper Hebda – brązowy medal

Bartłomiej Lechowicz – srebrny medal

Dawid Tuleja – brązowy medal

Karatecy ćwiczą w Gdowie pod okiem senseia Bogusława Nowaka, instruktora Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków.

W zawodach wystartowało blisko 500 zawodników z ośmiu klubów w Polsce. Organizatorem wydarzenia była Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków. Na turnieju gościli karatecy z Wrocławia, Bytomia, Lublina, Zielonej Góry, Opola, Nowego Sącza oraz Warszawy. Najliczniejszą grupę zawodników stanowili karatecy AKT Niepołomice-Kraków. Na 5 matach w ciągu 5 godzin rozegrano 810 pojedynków. Na wszystkich uczestników turnieju – bez względu na wynik – czekał medal odlewany specjalnie na tę okazję oraz upominki (owoce, słodycze, kalendarz PZKT). Zwycięzcy otrzymywali dodatkowo na podium koszulki i pluszaki od świętego Mikołaja.

Na zawodach sędziowali najwyższej klasy sędziowie międzynarodowi: sensei Janusz Sowa (5 Dan), Zbigniew Sitarz (5 Dan), Mirosław Kuciarski (5 Dan), Szczepan Thomas (5 Dan) oraz sędziowie krajowi. Przez chwilę towarzyszył nam też sensei Krzysztof Neugebauer (6 Dan), którzy dzień wcześniej poprowadził dla niepołomickich karateków seminarium.

O godzinie 13.00 odbyło się uroczyste otwarcie turnieju. Sensei Paweł Janusz powitał zaproszonych gości i wręczył wyróżnienia dla osób, które pomogły w organizacji październikowych mistrzostw świata. Nie obyło się bez wspaniałych pokazów. Mistrzowskie kata hangetsu zaprezentował sensei Paweł Janusz. Duże wrażenie zrobiły kije łamane na senseiu w trakcie pokazu kata. Obejrzeliśmy także energiczne tańce w wykonaniu grupy Junior Dance, prowadzony przez Katrin Kargbo. Turniej był też okazją do świętowania 20-lecia działalności klubu. Na halę wjechał jubileuszowy tort, którym potem częstowano uczestników turnieju.

Organizatorzy podjęli też nie lada wyzwanie. Wspólnie ze wszystkimi obecnymi na turnieju – a było ich ponad tysiąc – nakręcili Manneqiun Challenge. Efekty tej zabawy można podziwiać klikając w ten link Kliknij tutaj. Autorem nagrania jest Adam Poznański.

Przez całe zawody dzieci mogły sobie robić zdjęcia obok stroju samurajskiego przywiezionego przez senseia Kuciarskiego z Zielonej Góry. Stamtąd też przyjechał do nas japoński bęben, który tworzył klimat imprezy.Dodatkową atrakcją dla najmłodszych był koncert Majki Jeżowskiej, w którym mogli wziąć udział. Więcej informacji na stronie www.karatedo.krakow.pl.

[Not a valid template]

gdow.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content