Turniej Tenisa Stołowego w ŚDS w Zagórzanach

Od rana w Środowiskowym Domu Samopomocy w Zagórzanach wielkie poruszenie. To właśnie dziś odbył się tutaj już po raz ósmy coroczny Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Do rywalizacji przystąpili podopieczni 9 placówek, z: Bochni, Rdzawy, Tomaszkowic, Brzezia, Żegociny, Muchówki, Zagórzan, Zegartowic i Łysej Góry.

Zebranych gości, uczestników turnieju i ich opiekunów przywitała Pani Małgorzata Kordula, kierownik zagórzańskiego ośrodka, która prowadzenie turnieju oddała w ręce Pana Wojciecha Biernata, dyrektora Szkoły Podstawowej w Szczytnikach i Pani Katarzyny Jakubczyk, nauczyciela wychowania fizycznego.

Uczestnicy grali do dwóch wygranych setów, aby każdy zawodnik mógł rozegrać minimum dwa mecze. Emocji nie brakowało. Każdy z przejęciem i zaangażowaniem przystąpił do rywalizacji.  Na uwagę zasługuje fakt, co podkreślił Pan Wojciech Biernat, że obok swych kolegów, bardzo licznie wystartowały Panie, radząc sobie bardzo dobrze. Jednak podium zdominowali Panowie:

1 miejsce: Janusz Sikorski z ŚDS Bochnia

2 miejsce: Bogdan Rybka z ŚDS Zagórzany

3 miejsce: Jan Linczowski z ŚDS Zagórzany

Poziom zawodów był bardzo wysoki -mówił Dyrektor Biernat przy rozdaniu dyplomów– Zachęcam Was abyście jak najczęściej grali, bo widzicie, że to fajna dyscyplina, a przy tym dużo emocji. Gratuluję postawy i walki.

Wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy  z rąk Pani Małgorzaty Korudli oraz upominki, które w imieniu Wójta Gminy Gdów wręczyła Pani Edyta Trojańska-Urbanik.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content