Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę

Za kilka dni wyruszy XXXVIII Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę.  Tematem przewodnim w tym roku są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Grupa Gdowska jest częścią Wspólnoty V -Gdowsko – Niepołomickiej i wyruszy z Gdowa 5 sierpnia o godz. 8.00.

Zapisy odbywają się kościele Narodzenia NMP w Gdowie – od 22 lipca po Mszy Świętej wieczornej w zakrystii, w sierpniu zapisy w salce po Mszy Świętej wieczornej do godziny 19:30.

Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze dziękczynnym i pokutnym. Każdy pielgrzym powinien uczestniczyć we Mszy Św., Komunii Św., rozważaniach, modlitwach, konferencjach itp.. Pątników obowiązuje skromny i godny strój. Idący na końcu grupy księża w stułach pełnią funkcję spowiedników.

Każdy pielgrzym musi być zapisany, posiadać legitymację i przypięty znaczek pielgrzymkowy oraz zobowiązany jest przestrzegać zaleceń księży przewodników i służb pielgrzymkowych. Cała Pielgrzymka jest podzielona na 8 członów, każdy człon podzielony jest na grupy prowadzone przez księży przewodników.

więcej informacji na stronie: Pieszej Krakowskiej Pielgrzymki

zdj. Grupa Gdowska- 2017 r.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content