Transmisja beatyfikacji Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Róży Czackiej odbędzie w najbliższą niedzielę 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Ks. Tomasz Szopa, kustosz sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, zaprasza, do przeżywania tego wydarzenia we wspólnocie, i przybycie właśnie do krakowskiego sanktuarium, gdzie będzie zorganizowana transmisja. 

Cieszymy się, że dzięki uprzejmości TVP transmisja odbędzie się na dużym telebimie, by nie tylko indywidualnie przed telewizorami, ale również wspólnotowo przeżywać ten ważny moment w historii polskiego Kościoła – mówi ks. Tomasz Szopa. – Cieszymy się, że to waśnie sanktuarium zostało wybrane jako miejsce transmisji. Jest to uzasadnione, bo znane są silne związki między kard. Wyszyńskim a kard. Wojtyłą, a później papieżem Janem Pawłem II. Wiemy, że w czasach PRL-u tych dwóch kardynałów prowadziło polski Kościół – podkreślił kustosz i przypomniał moment, kiedy podczas tradycyjnego homagium – oddania hołdu papieżowi – kard. Stefan Wyszyński został serdecznie uściskany przez Ojca Świętego, który wstał z tronu, aby przywitać prymasa Polski. – Jako kustosz bardzo się cieszę, że właśnie w tym miejscu będziemy mogli przeżyć uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i także w ten sposób zaznaczymy bliskość i jedność w Chrystusie, jaka łączyła Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia – dodał.

Szczegółowe informacje dotyczące niedzielnej beatyfikacji, jak również życiorysy przyszłych błogosławionych, można znaleźć na stronie:beatyfikacja.info/

źródło: diecezja.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content