Tragiczny wypadek

Do tragicznego wypadku z udziałem skutera, którym jechał nastolatek oraz samochodu osobowego z przyczepą kempingową, doszło w niedzielę 23 czerwca, ok. godz. 17 na drodze wojewódzkiej 967 w Gdowie. Jak podaje „Gazeta Krakowska”, na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nastolatka reanimowano, ale nie udało się go uratować. Przyczyny wypadku wyjaśnia Powiatowa Komenda Policji w Wieliczce. 

uzupełnienie, relacja OSP Gdów:

„W niedzielę przed godziną 16:00 zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia drogowego w Gdowie na ul. Bocheńskiej. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia rozpoczęliśmy działania, które w pierwszej kolejności polegały na reanimacji osoby poszkodowanej oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Do akcji miał zostać zadysponowany śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego jednak ostatecznie został zawrócony. Niestety kierujący motorowerem zmarł na miejscu. W działaniach brały udział 2 zastępy z naszej OSP, zastęp z JRG Wieliczka, pogotowie ratunkowe, policja, prokurator, technik kryminalistyki. Przez ponad 3 godziny droga była zablokowana.”(*)

Dwa dni wcześniej, 21 czerwca, ok godziny 6:35 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wieliczce wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DW 967 w miejscowości Marszowice. Po przyjeździe  służb na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Żadna z biorących udział w zdarzeniu osób nie wymagała pomocy medycznej. Działania przybyłych na miejsce jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów we wszystkich pojazdach oraz gazu w jednym z samochodów, sorpcji rozlanych płynów oraz usunięciu skutków zdarzenia. W działaniach trwających około godziny wzięły udział dwa zastępy straży oraz policja. Na czas działań ruch odbywał się wahadłowo(*).

źródło: (*) ospgdow.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content