„Tradycyjnie Nowoczesne- prezentacja dorobku Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Gdów”

Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli nowej wystawy „Tradycyjnie Nowoczesne- prezentacja dorobku Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Gdów”, aby będąc w Gdowie odwiedzili planty i oglądnęli  zebrane fotografie. Na 20 tablicach znajduje się ok. 200  powiększonych zdjęć, które pochodzą z kronik prowadzonych przez poszczególne Koła oraz z archiwum wydarzeń Centrum Kultury. Wystawę podzielono na części tematycznie, ze względu na dorobek i działalność Kół. Można się z niej dowiedzieć bardzo wiele o przeszłości i teraźniejszości kobiecych organizacji w gminie,  także oglądnąć piękne stroje regionalne, w których Panie dumnie reprezentują naszą gminę na wszelkich uroczystościach.

Pierwszego dnia lata odbył się uroczysty wernisaż z udziałem przedstawicieli władz samorządowych,  Pań z Kół Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańców. Poczęstunek dla gości przygotowało KGW z Zagórzan.

Bardzo mi się podoba ta wystawa. Piękny pomysł, trafiony w sedno. Cieszę się, że ktoś pomyślał, aby pokazać działalność Kół w jednym miejscu.  Trudno powiedzieć ile czasu, pracy i zaangażowania koleżanki z Kół włożyły w te wydarzenia, z których dziś oglądamy tu zdjęcia– mówi Pani Maria Mleczko,  która przez lata pełniła funkcję Przewodniczącej Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Gdowie. To właśnie Pani Maria szyła i haftowała te wszystkie piękne stroje, które dziś możemy podziwiać. Jak mówi, sama przygotowała 150 gorsetów.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content