Tor Podolany Mała Finlandia po raz kolejny zgromadził miłośników rajdów samochodowych

Tor Mała Finlandia w Podolanach już po raz trzeci w tym roku był miejscem zmagań rajdowych o tytuł Mistrza Małej Finlandii 2022. Podobnie jak w poprzednich eliminacjach, impreza cieszyła się dużym powodzeniem, a rywalizacja była niezwykle zacięta.

W klasie K1 najlepszym był Artur Woźniak. W K2 zwyciężył Mateusz Nowak, przed Szymonem Marutem i Łukaszem Dziedzicem. W RPH I miejsce zajął Mateusz Łanoszka, pokonując K_Szymona i K_Mieczysława. W kategorii K3 zwyciężył Ba Dar, a za nim uplasował się Tomasz Wierzba. Pedro Gonzales, Kudłaty BP i Miłosz Starostka – to najlepsi w kategorii K4. Sobotnie zmagania w kategorii K5 wygrał Łukasz Janik, pokonując Karola Trzupka i Piotra Koperę, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce. W kategorii PROFI najszybszy był Mateusz Masełko, a za nim uplasowali się Łukasz Jakubowski i Michał Masełko. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz osobom, które w przypadku ich nieobecności na dekoracji godnie odbierały przeznaczone dla nich nagrody.

Jak czytamy na stronie Małej Finlandii, w tym roku łącznie planowanych jest 10 tego typu rajdów a kolejna eliminacja Rally Sprint planowana jest na sobotę 11 czerwca. Z kolei miłośnicy 4×4 rywalizowali już w I serii 23 kwietnia, a następnym razem spotkają się na torze w Podolanach 24 września.

Foto: Tor Podolany – Mała Finlandia, Rajdowy Puchar Hondy – Tor Podolany, Robert „Fotorobart” Biernacki.

Źródło: Tor Podolany – Mała Finlandia. 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content