Inwestycje w szkołach

Pierzchów, Jaroszówka i Szczytniki – w tych miejscowościach zapewne najczęściej powtarzanym słowem przez dyrektorów placówek jest „termomodernizacja”.

W październiku rozpoczęto ocieplanie Szkoły Podstawowej w Jaroszówce – budynek w biało – szarej kolorystyce prezentuje się naprawdę okazale. Termomodernizacja budynku wraz z pracami towarzyszącymi kosztowała ponad 125 tyś. zł.

Obecnie dobiegają końca prace związane z termomodernizacją Szkoły Podstawowej w Pierzchowie, w ramach których zaplanowano wykonanie izolacji termicznej i elewacji z tynku, wykonanie cokołów, remont kominów oraz remont instalacji uziemiającej i odgromowej. Inwestycja będzie kosztować 384 739,94 zł i zapewne wpłynie na zmniejszenie straty ciepła i zredukowanie kosztów energii w placówce. W  najbliższych tygodniach z kolei ma zostać ogłoszony przetarg na budowę przewiązki, która połączy szkołę z salą gimnastyczną. Obecnie w urzędzie trwają przygotowania do jego ogłoszenia. 

Kolejną placówką szkolną, której elewacja zostanie zmodernizowana będzie Szkoła Podstawowa w Szczytnikach. Aktualnie rozpoczęły się tam prace związane z wykonaniem parkingu wewnętrznego oraz zewnętrznego, planowana jest również naprawa ogrodzenia.

 

 

Foto: Mój Gdów.

Źródło: Gmina Gdów.

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content