Tatrzańscy Policjanci przebiegli kilometr dla Moniki z Niegowici

Do priorytetowych zadań Policji należy ochrona życia i zdrowia ludzkiego oraz niesienia pomocy wszystkim tym, którzy jej potrzebują, dlatego, stróże prawa z Zakopanego nie pozostali obojętni na prośbę o wsparcie zbiórki pieniędzy dla Pani Moniki, która w połowie listopada uległa poważnemu wypadkowi drogowemu. Tatrzańscy funkcjonariusze bez wahania podjęli wyzwanie, które otrzymali od Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu i włączyli się do akcji „Kilometr dla Moniki”, przemierzając jeden z najpiękniejszych szlaków tatrzańskich w rejonie Kasprowego Wierchu i wspomagając zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację Pani Moniki.

W wyniku wypadku drogowego, Pani Monika doznała poważnych obrażeń, czego konsekwencją była konieczność amputacji nogi. Kobietę czeka teraz długie i kosztowne leczenie, a także zakup protezy.

Komendant Powiatowy Policji w Zakopanem – inspektor Piotr Dziekanowski, po wykonaniu zadania nominował do akcji „Kilometr dla Moniki” : Policjantów z Myślenic, Żołnierzy z Wojskowego Ośrodka Szkoleniowego-Kondycyjnego Lotników w Kościelisku oraz Policjantów z Sopotu, czyli stróżów prawa z drugiego końca Polski.

Przy okazji przypominamy, że Panią Monikę można wesprzeć także poprzez zbiórkę nakrętek prowadzoną przez Centrum Wolontariatu lub wpłaty na podane konto:

37 8619 0006 0070 0723 2485 0018

Fundacja Osób Niepełnosprawnych w Podolanach, Podolany 74, 32-420 Gdów

w tytule wpisując: Monika Durak

źródło: https://wieliczka.policja.gov.pl/; Centrum Wolontariatu w Podolanach

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content