Szkoła Podstawowa w Niegowici wzięła udział w projekcie „Odkrywam Małopolskę”, w ramach którego zorganizowano kilka wycieczek dla uczniów.
30 września uczniowie klas trzecich byli na wycieczce w Ojcowskim Parku Narodowym. Podziwiali jurajskie ostańce min: Bramę Krakowską, Igłę Deotymy, wysłuchali wiele legend związanych z Ojcowem. W Jaskini Nietoperzowej podziwiali stalaktyty i stalagmity, a także widzieli żywe nietoperze. Ostatnim punktem wycieczki był poczęstunek w hotelu Vistula w Krakowi. Mimo nie najlepszej pogody i ograniczeń związanych z reżimem sanitarnym, humory wszystkim dopisały.
1 października odbyła się druga wycieczka zorganizowana w ramach projektu „Odkrywam Małopolskę”. Uczniowie klasy czwartej i piątej zwiedzali Kraków. Zobaczyli kopiec Wandy oraz kościół zwany „Arką Pana” w Nowej Hucie, a także barbakan, mury obronne i Rynek Główny w najstarszej części Krakowa.
Do muzeum w Oświęcimiu udali się uczniowie starszych klas. Na miejsce przyjechaliśmy w godzinach porannych, po przejściu wszelkich procedur kontrolnych weszliśmy na teren muzeum gdzie czekali przewodnicy, którzy oprowadzili nas po tym wyjątkowym miejscu. Historie, których wysłuchaliśmy zapadły każdemu w serce. Przy ścianie Straceń wraz z księdzem Grzegorzem pomodliliśmy się, a potem w milczeniu oddaliśmy hołd tym, którzy tam zginęli. Jesienne słońce, które nam towarzyszyło wypełniało każdy zakamarek tego wyjątkowego miejsca. W tym nastroju zadumy i nostalgii udaliśmy się jeszcze do Mętkowa, gdzie znajduje się stary kościół z parafii Niegowić, który to w 1973 roku został przeniesiony właśnie do tej miejscowości. I tak w późnych godzinach popołudniowych wróciliśmy do domów, zmęczeni, ale na swój sposób szczęśliwi.
W październiku w ramach projektu „Odkrywamy Małopolskę” odbyły się także dwa wyjazdy do Kopalni Soli w Wieliczce. Mimo, iż powiat wielicki znalazł się w czerwonej strefie, zgodę na wyjazd otrzymaliśmy od sanepidu, każdy uczestnik miał także pisemną zgodę rodziców. W kopalni obowiązywał reżim sanitarny: w trakcie zwiedzania byliśmy jedyną grupą na trasie, przed wejściem wszyscy uczestnicy dezynfekowali ręce i mieli mierzoną temperaturę, pracownicy kopalni zadbali o pełne bezpieczeństwo zwiedzających, przypominali o obowiązku noszenia maseczek i dezynfekcji rąk. Wrażenia były niesamowite- solny świat zachwycał swoim pięknem. Dla wielu dzieci był to pierwszy pobyt w kopalni, nasuwały się więc słowa poety S. Jachowicza: „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”.

źródło: Szkoła Podstawowa w Niegowici