„Szklany But” trafił do piłkarzy z Cichawy

W ubiegły weekend na książnickim stadionie LKS Raby Książnice odbyła się już dziewiąta edycja Turnieju Wiosek o statuetkę „Szklanego Buta” połączonego z piknikiem rodzinnym.

W dwudniowej rywalizacji wzięły udział drużyny piłkarskie z Wieńca, Pierzchowa, Krakuszowic, Nieszkowic, Marszowic, Cichawy, Zręczyc i oczywiście Książnic. Rozgrywki rozpoczęto w sobotę o godzinie 16:00 meczami grupowymi drużyn wiosek, po zakończeniu których zarówno zawodnicy jak i liczni kibice świetnie bawili się na zabawie tanecznej. Dodatkowo imprezie towarzyszyły grill, bufet z napojami, dmuchany zamek, popcorn, kiermasz potraw kuchni regionalnej KGW Książnice, pokaz taneczny dzieci ze szkół z Książnic oraz Sobolowa. Ponadto OSP Książnice organizowało pokazy strażackie dla najmłodszych a chętne osoby mogły przejechać się konną dorożką.  Na rodziny czekały także liczne konkursy, których ostatecznie nie udało się jednak przeprowadzić ze względu na kapryśną pogodę.

W niedzielę piłkarską rywalizację rozpoczęli żacy i orliki. Niestety tylko żakom udało się dokończyć swe rozgrywki, gdyż emocjonujące starcia orlików przerwała niespodziewanie ogromna burza. Wszyscy mali uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Gdy pogoda się ustabilizowała, rozegrano półfinały i finał drużyn wiosek. Mecz o trzecie miejsce wygrali gospodarze turnieju – drużyna z Książnic, pokonując ubiegłorocznych finalistów z Wieńca aż 8:0. Najlepszą drużyną Turnieju Wiosek okazali się mieszkańcy Cichawy, wygrywając ostatecznie w finale 1:0 z drużyną z Zręczyc.

Najlepiej w turnieju bronił bramkarz z Zręczyc – Grzegorz Bzdyl, a najlepszym zawodnikiem wybrano Kamila Tabora z Książnic, zdobywcę aż 8 bramek.

Jak co roku, turniej pozytywnie zaskoczył wiele razy. Wystarczy wspomnieć, że gole w rozgrywkach padały nawet bezpośrednio z rzutów rożnych, a humory dopisywały zarówno zawodnikom jak i kibicom. Także zwycięzcy będą mile wspominać tę edycję.

– Szklany But będzie pierwszym trofeum, które umieścimy w naszej nowiutkiej remizie OSP w Cichawie – mówili rozradowani cichawscy piłkarze otwierając zwycięskiego szampana podczas dekoracji.

Organizatorzy już teraz zapraszają za rok na Jubileuszową X Edycję Turnieju Wiosek o  statuetkę „Szklanego Buta”. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia FOTOGALERII oraz FILMU z tegorocznego turnieju.

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content