Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli

Te wzruszające słowa wypowiedziała pani Agnieszka Barczyk, która wspólnie z świeżo poślubionym mężem Tomaszem odwiedziła Warsztaty Terapii Zajęciowej w Podolanach. Przyjechali oni, by obdarować niepełnosprawnych …swoimi prezentami ślubnymi.

Młodzi Państwo Barczykowie poprosili swoich gości weselnych, aby zamiast kwiatów przynieśli materiały plastyczne, które następnie oni przekażą do świetlic środowiskowych czy ośrodków dla osób niepełnosprawnych. I tak też się stało. Nowożeńcy obdarowali prezentami m.in. podopiecznych z Podolan, a ci z pewnością wykorzystają je podczas zajęć terapeutycznych w swoich pracowniach tworząc niezwykłe ozdoby, stroiki czy inne dekoracje.

Przy tej okazji warto podkreślić także wyjątkowe zaangażowanie rodziców Pana Tomasza – Państwa Anny i Kazimierza Barczyków, mieszkańców Zagórzan w pomoc osobom potrzebującym z naszego terenu. Już od kilkunastu lat przekazują oni wyprawki szkolne dla uczniów z ubogich rodzin, które wcześniej zamiast kwiatów i prezentów przyjmują od swoich gości podczas uroczystości imieninowych czy pikników charytatywnych organizowanych latem  w ogrodach ich domu w Zagórzanach. Dodatkowo, w ostatnich miesiącach za ich pośrednictwem do dzieci i młodzieży m.in. z Cichawy, Czyżowa, Gdowa, Niegowici, Nieznanowic, Winiar, Zagórzan trafiło kilkanaście używanych, ale w pełni sprawnych zestawów komputerowych.

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli. Nic dodać, nic ująć. Oby takich aniołów jak rodzina Państwa Barczyków, która z chęcią dzieli się szczęściem było jak najwięcej.

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content