Szczegółowy harmonogram egzaminów ósmoklasisty, maturalnego i zawodowego

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało o nowych terminach egzaminów ósmoklasisty, maturalnego i zawodowego przesuniętych z uwagi na pandemię koronawirusa.

Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br. Egzaminy pisemne maturalne rozpoczną się 8 czerwca. Nie będzie w tym roku egzaminów maturalnych ustnych. Egzamin potwierdzające kwalifikacje w zawodzie potrwa od 22 czerwca do 9 lipca.

Poniżej szczegółowy harmonogram tegorocznych wiosennych egzaminów:

Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.

Egzamin maturalny, który odbędzie się tylko w formie pisemnej w terminie głównym dla absolwentów wszystkich typów szkół rozpocznie się w poniedziałek, 8 czerwca 2020 roku i potrwa do 29 czerwca. W tym roku nie będzie egzaminów ustnych.

Termin dodatkowy egzaminu maturalnego jest zaplanowany od 8 do 14 lipca br. Wyniki egzaminu w terminie głównym i dodatkowym będą znane do 11 sierpnia br. Egzamin poprawkowy odbędzie się 8 września, a jego wyniki poznamy do 30 września.

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (Formuła 2012 i Formuła 2017) potrwa od 22 czerwca br. do 9 lipca. 

Egzamin zawodowy (Formuła 2019) zaplanowany jest od 17 do 28 sierpnia.

Źródło: www.gov.pl

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content