Święto Ziemi Gdowskiej – fotorelacja

Czy byliście w sobotę na Zarabiu w Gdowie. Jeśli tak, to zapewne bez trudu odnajdziecie się na zdjęciach z pierwszego dnia Święta Ziemi Gdowskiej. Życzymy miłego oglądania!

 

fot. Artur Kasprzyk

Radosny, pełen dobrej muzyki i zabawy publiczności – taki był pierwszy dzień Święta Ziemi Gdowskiej, który rozpoczęli Kwakot, Monia i Kwanio, znani jako Kosmokwaki.

Były też pokazy tańca nowoczesnego w wykonaniu dziewczynek trenujących w Centrum Kultury  w Gdowie pod okiem Pani Sary Dąbrosz, a tajniki kickboxingu zaprezentował Rafał Szaflarski z Klubu Sportów Walki Baca K-1 Gdów. Podobnie jak w ubiegłych latach, wolontariusze przeprowadzili zbiórkę pieniężną – tym razem na rzecz Zosi cierpiącej na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Muzyczną cześć święta rozpoczęła Ola Żuchowicz. Wybuchową mieszanką z pogranicza popu i rocku obdarzyli widownię członkowie zespołu IMMERSJA, a jego wokalistka Oliwia Baran świętowała 10-lecie na scenie muzycznej. Paweł Dudek, znany jako CZADOMAN, zadbał, by disco polo i dance porwało publiczność do tańca. Zaangażowany, doświadczony, przepełniony energią i pasją do muzyki DJ D-WAVE zaprosił do tańca pod gwiazdami wielu fanów muzyki. Bawiono się do godziny drugiej w nocy.

Organizatorami wydarzenia są Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie oraz „Solny Catering”. Partnerami Zakład Gospodarki Komunalnej w Gdowie Sp. z o.o., OSP Gminy Gdów, Klub Sportów Walki Baca K-1 Gdów. Patronat medialny nad Świętem Ziemi Gdowskiej objęli „Dziennik Polski”, Portal „Koncertomania”, „Radio Plus”, „TVP3 Kraków” oraz portal „MójGdów.pl”. Sponsorami wydarzenia są: „Smokoland”, „Fiberway” oraz „FiberLink”.

 

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content