Święto Niezapominajki za nami

11 czerwca br. na Gdowskich Błoniach odbyło się po raz siódmy Święto Niezapominajki. Tegoroczne hasło przewodnie to „Technika i wynalazki”. Przedszkolaki przygotowały krótkie występy, związane z transportem lądowym, morskim i powietrznym oraz rozwojem techniki. Widzowie mogli zobaczyć nie jedną rakietę i inne pojazdy kosmiczne wykonane przez dzieci.

Organizatorzy zadbali o uatrakcyjnienie czasu przedszkolakom, ich rodzicom i pozostałym gościom m.in. prezentując starty balonów i pokaz dronów. Zorganizowano także zajęcia z robotyki i eksperymenty chemiczne. Wiele radości było przy zabawie z balonami, malowaniu twarzy czy w miasteczku strażackim. Ponadto na uczestników pikniku czekały: przejazdy melexami i zabytkowym motocyklem, zabawy zręcznościowe, gry integracyjne, zabawy przy muzyce. W zamian za przyniesioną makulaturę, szklane lub plastikowe butelki dzieci mogły otrzymać sadzonki kwiatów. Uczestnicy mogli posilić się kiełbaską z  grilla oraz domowymi wypiekami, a na deser czekały lody i wata cukrowa.

Organizatorami VII Święta Niezapominajki były: Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Gdowie, Szkoła Podstawowa im. Świętej Kingi w Bilczycach, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Marszowicach, Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niegowici. Do zabawy przyłączyły się także przedszkolaki z: Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Jaroszówce, Szkoły Podstawowej im. Świętej Kingi w Książnicach, Szkoły Podstawowej im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Pierzchowie z filią w Nieznanowicach, Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wiatowicach, Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Winiarach, Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Zręczycach, Przedszkola Samorządowego w Gdowie oraz Przedszkola Samorządowego w Szczytnikach.

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content