Świetne występy zawodników UKS Gryf Gdów w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich

WTK KADETÓW: MILENA GAJ NAJLEPSZA, MATEUSZ PAJORSKI W CZOŁÓWCE

W ostatni weekend w Nowym Targu odbył się Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Kadetek i Kadetów. Wśród dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Milena Gaj reprezentująca gdowski klub, wygrywając wszystkie mecze, tracąc łącznie tylko 2 sety i tym samym triumfując w całym turnieju. Milena dźwignęła presję faworytki turnieju, i jako rozstawiona z numerem 1 udowodniła, że numer ten przynależy jej się bez cienia wątpliwości. Wielką niespodziankę sprawił rozstawiony z nr 15, młodszy o 2 lata od większości kadetów Mateusz Pajorski, eliminując turniejową „dwójkę”, reprezentanta gospodarzy, Michała Kowalczyka z KS Gorce Nowy Targ, wygrywając mecz wynikiem 3:0. Następnie Mateusz pokonał kolejnego z faworytów turnieju, Grzegorza Bajera z TKKF Dobczyce. Te właśnie wyniki dały wychowankowi UKS Gryf Gdów 4. miejsce w turnieju, które jest wspaniałym sukcesem. Najlepszym spośród żaków, którzy postanowili spróbować swoich sił w rywalizacji ze starszymi o 4 lata przeciwnikami okazał się być Jakub Turecki, który osiągnął ten wynik mimo iż dzień wcześniej rozegrał długi, zwycięski turniej młodzików. Zmęczenie nie przeszkodziło 10-letniemu tenisiście w udanym starcie wśród kadetów. Tomasz Pawelec zajął 33. miejsce, a Dominik Karwasiński uplasował się na 41. lokacie.

JAKUB TURECKI ZWYCIĘZCĄ WTKu MŁODZIKÓW

Znakomity rezultat osiągnął Jakub Turecki w rozegranym w Nowym Targu Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików. Kuba okazał się niepokonany, wygrywając turniej po bardzo dobrej grze. 9. miejsce zajął Dominik Karwasiński, co również jest świetnym wynikiem.

MATEUSZ I JAKUB NA PODIUM VI MEMORIAŁU HENRYKA SWĘDZIOŁA

W rozegranym w Olkuszu VI Memoriale Henryka Swędzioła świetnie spisali się młodzi tenisiści UKS Gruf Gdów Mateusz Pajorski oraz Jakub Turecki. Mateusz wygrał kategorię Młodzików natomiast Jakub nie miał sobie równych w kategorii Żak.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

źródło: UKS Gryf Gdów

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content