Świątecznie po angielsku-przegląd piosenki

18 grudnia w remizie OSP w Wieńcu odbył się po raz czwarty gminny przegląd piosenki angielskiej o tematyce bożonarodzeniowej. Dzieci i młodzież podzieleni na kategorie wiekowe oraz grupy: solistów i zespołów, wprowadziły słuchaczy w świąteczny klimat. W przeglądzie zaprezentowali się uczniowie ze szkół podstawowych w: Bilczycach, Gdowie, Jaroszówce, Książnicach, Niegowici, Pierzchowie oraz Zręczycach. W wykonaniu uczniów można było usłyszeć m.in. takie przeboje jak: Last Christmas, Santa Claus is coming to town, Merry Christmas everyone, Jingle Bells czy życzenia świąteczne We wish you a Merry Christmas. Najmłodszymi uczestniczkami-solistkami były uczennice zerówek z Książnic i z Jaroszówki. Jednak wiekowo grupę solistów zdominowali szóstoklasiści. W kategorii zespołów wystąpiły cztery grupy z klas I-III i pięć grup z klas IV-VI.

Gospodarzem przeglądu była Szkoła Podstawowa z Jaroszówki. Wśród zaproszonych gości występującym przyglądała się Pani Julita Natkaniec-kierownik GZEASu, Pani Dyrektor z Niegowici oraz nauczycielki języka angielskiego. Swoje pociechy przyszli także zobaczyć rodzice dzieci ze szkoły w Jaroszówce. Nie zabrakło też pań z KGW z Wieńca, które zaangażowały się w pomoc przy organizacji, i przygotowały poczęstunek dla wszystkich uczestników przeglądu.

Tego dnia remiza była pełna Mikołajów, Bałwanów, Śnieżynek, Aniołów, panowała prawdziwa świąteczna atmosfera. Na koniec spotkania, uczniowie ze szkoły w Jaroszówce przygotowali niespodziankę: zaśpiewali kolędę Cicha Noc w czterech językach: polskim, angielskim, francuskim i niemieckim.

Ponieważ nie był to konkurs, nie było pierwszych miejsc. Wszyscy soliści oraz zespoły dostali drobne upominki.

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content