Sukcesy tenisistów stołowych

W ostatni weekend w Krakowie odbyły się eliminacje do Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski młodzików w tenisie stołowym.

Zarówno w kategorii Młodzieczek jak i Młodzików gminę Gdów reprezentowały dwa kluby: UKS Gryf Gdów oraz UKS Rokicie Szczytniki.

W niedzielę, Milena Gaj i Izabela Perz z UKS Gryf Gdów zdobyły pierwsze miejsce i tytuł Drużynowych Mistrzów Województwa. Świetnie spisała się także para zawodniczek ze Szczytnik: Weronika Jakubczyk i Gabriela Kostuch, które zajęły piąte miejsce. W turnieju zagrało 12 zespołów z których 4 uzyskiwały awans do Mistrzostw Polski.

Wśród młodzików najlepszy okazał się zespół z Nowego Targu, Mateusz Pajorski z Jakubem Tureckim z UKS Gryf Gdów wywalczyli trzecie miejsce.

Na wielkie brawa i gratulacje zasługują także pozostali zawodnicy naszych klubów, którzy licznie wzięli udział w zawodach w Krakowie:   Julia Gaj, Zuzanna Mardosz, Helena Woźniak, Maciej Mardosz, Artur Stachel, Krystian Gaj i Bartłomiej Stachel z UKS Szczytniki Rokicie oraz Dominik Karwasiński, Krzysztof Głowiak, Rafał Marchewka i Tomasz Pawelec z UKS Gryf Gdów.

Dzień wcześniej, w sobotę rozegrano turniej indywidualny. Stawka zawodników była bardzo silna, gdyż w turnieju wystąpiło 16 najlepszych zawodniczek i zawodników według aktualnie obowiązującego rankingu (punkty z 2 turniejów). Zawody zakończyły się sporym sukcesem, gdyż młoda zawodniczka UKS Rokicie – Weronika Jakubczyk zajmując 2 miejsce uzyskała awans na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Dębicy (14-16 maja 2021 r.). Pozostałym zawodniczkom i zawodnikom klubu ze Szczytnik nie udało się awansować, ale ich występy należy ocenić wysoko. Na uwagę zasługuje fakt, że w turnieju młodzików zwyciężył Aleksander Pilch – niedawny reprezentant gdowskiego klubu (aktualnie niezrzeszony).

„Sukces Weroniki przyjęliśmy z wielką radością, gdyż nie spodziewaliśmy się jej awansu. W ostatnim czasie nie mieliśmy możliwości (tak jak inne kluby) trenować na sali, dlatego trochę nie byliśmy pewni jej formy. Jednak zagrała mądrze, rozważnie i skutecznie, co przyniosło końcowy sukces jakim jest awans na MP. Jej finałowy pojedynek z najlepszą zawodniczką eliminacji (Zuzanna Piekarczyk) pokazał, że mimo przeciwności losu (problemy z treningami i salą) udało się utrzymać dobrą formę. Wielkie gratulacje dla zawodniczki i trenera” – podsumował występ Weroniki prezes Wojciech Biernat- Jeśli chodzi o zawody drużynowe niestety nie udało się awansować naszym dziewczynom. Drużyna z Tarnowa tym razem okazała się lepsza. Zadecydowała gra podwójna pewnie wygrana przez parę z Tarnowa. Dziewczęta zagrały bardzo dobrze, a Weronika odniosła osobisty sukces ogrywając w początkowej fazie turnieju zawodniczkę Bronowianki – Julię Wiktor, czołową młodziczkę Polski. Nasze dziewczęta potwierdziły duże możliwości, zabrakło jednak trochę szczęścia i zgrania. Chłopcy zajęli dalsze miejsca, ale w składzie mieliśmy żaków, a więc chłopców dużo młodszych. Ogólnie znając nasze problemy wyniki należy uznać za zadowalające”.

Także 24 kwietnia, odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Województwa, które jednocześnie były eliminacjami do Mistrzostw Polski.  Arkadiusz Kołos, zawodnik UKS Gryf Gdów, został Wicemistrzem Województwa Małopolskiego. Tym samym  zapewnił sobie awans na Mistrzostwa Polski, które odbędą się pod koniec maja w Gliwicach.

        

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

źródło: https://kozts.pl/; FB UKS Gryf Gdów, UKS Rokicie Szczytniki

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content