Sukcesy szachistów

W dniu 3 maja 2021 roku w Staniątkach odbyły się „OTWARTE MISTRZOSTWA SUBREGIONU KRAKOWSKIEGO OBSZARU METROPOLITARNEGO”. W grupie najmłodszej pierwsze miejsce zajął Miłosz Łakomy, który na co dzień uczy się w klubie Szachownica Kłaj oraz w szkole podstawowej w Gdowie. Miłosz wygrał wszystkie partie i z wynikiem 6/6 wygrał swoją grupę wiekową. Do samego końca jego koledzy z SP Gdów Tomasz Sendur i Tymon Woźniak walczyli o turniejowe podium, ale niestety zabrakło trochę szczęścia i ostatecznie zajęli wysokie 6 i 7 miejsce. W tej grupie można było uzyskać normę na kategorię szachową.

Miłosz Łakomy był bezkonkurencyjny i uzyskał normę na IV kategorię szachową. Tymon Woźniak i Tomasz Sendur wracają do domu z normami na swoje upragnione V kategorie szachowe.

Blisko trzy tygodnie później, a dokładniej 22 maja w Szarowie (Gmina Kłaj) odbył się turniej klasyfikacyjny w którym można było uzyskać normę na V i IV kategorię szachową. Turniej wygrał reprezentant klubu Szachownica Kłaj i uczeń SP Gdów – Tymon Woźniak. Tymon uzyskał 6.5 pkt na 7 możliwych i wykonał normę na IV kategorię szachową. Drugie miejsce zajął Szymon Kmiotek z klubu KKSz Kraków, 6 pkt, a trzecie miejsce dla Kamila Kaweckiego z UKS Goniec Staniątki, 5 pkt.

Od dzisiaj w miejscowości Bystre (woj. Podkarpackie) rozpoczęły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w szachach. Małopolskę oraz Gdów reprezentuje dwóch utalentowanych juniorów. Tymon Woźniak i Miłosz Łakomy, którzy przez 3 dni będą rywalizować z najlepszymi zawodnikami z różnych województw o jak najwyższe miejsca.

Powodzenia!

Więcej informacji o poczynaniach Tymona i Miłosza można przeczytać na stronie www.szachownica.org.pl

 

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content