Subiektywny przegląd portali do nauki matematyki

Jak już powszechnie wiadomo z powodu epidemii uczniowie na dłużej, co najmniej do Świąt Wielkiej Nocy, zostaną w domach. Szkoły będą prowadzić kształcenie na odległość, a nowe przepisy MEN obowiązywać będą od 25 marca do 10 kwietnia 2020 r.

My spróbujemy Wam podpowiedzieć gdzie możecie szukać inspiracji do nauki. Często, zwłaszcza dla młodszych uczniów, jest to nauka przez zabawę. Zaczynamy od matematyki, nazywanej królową nauk. Jedni ją kochają, inni nienawidzą, dla jednych to pestka dla innych ciężki orzech do zgryzienia. Podstawy musimy znać, i nie ma co z tym polemizować. Polecamy Wam nasz subiektywny przegląd portali, które pomogą Waszym dzieciom w utrwaleniu szkolnego materiału.

Osobiście znamy dzieci, które są wiernymi fanami matzoo, zdobywców wiedzy i tabliczki mnożenia, pozostałe portale po prostu nam się spodobobały, i zachęcamy Was do sprawdzenia.

www.matzoo.pl  (opcja bezpłatna z reklamami, po opłacie nie wyświetlają się reklamy, od zerówki do klasy VIII)

www.pistacja.tv  (bez opłat, z filmikami tłumaczącymi różne zagadnienia, od klasy IV do VIII plus szkoła ponadpodstawowa)

www.zdobywcywiedzy.pl (nie tylko matematyka, można zobaczyć jak zbudowany jest portal oraz zrobić udostępnione zadania „na próbę”, po dokonaniu opłaty otrzymujesz dostęp do całośći)

www.matmag.pl (dzięki bezpłatnej rejestracji użytkownik może codziennie skorzystać z trzech gier w pierwszym dziale swojej klasy. Aby uzyskać dostęp do pełnej zawartości serwisu: nielimitowanego korzystania z zadań dla wybranej klasy i zapisywania się w rankingu portalu, należy po dokonaniu rejestracji wykupić abonament)

www.tabliczkamnożenia.pl  (bezpłatna, nauka tabliczki poprzez zabawę i gry, dzieci zdobywają medale za kolejne wykonanie zadania)

www.superkid.pl (dla przedszkolaków i uczniów z klas 1-4, trzeba wykupić abonament, kilka zadań można zobaczyć po  bezpłatnej rejestracji (nie tylko matematyaka))

Powodzenia

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content