Styczeń w Przedszkolach

Dziś zaglądamy do naszych przedszkolaków.  Zobaczymy jak minął im styczeń.

Przedszkole w Szczytanikach

Dnia 24.01.2017r. dzieci z grupy młodszej „Krasnoludki” z Przedszkola Samorządowego w Szczytnikach gościły swoje babcie i dziadków z okazji ich święta. Przedszkolaki przedstawiły krótki program artystyczny: wiersze, piosenki oraz tańce a następnie wszyscy wspólnie zasiedli do poczęstunku.
Dzieci starsze „Promyczki”  obchodziły „Święto Babci i Dziadka” dnia: 25.01.2017r. Zaproszeni goście oglądali „Jasełka” w wykonaniu dzieci oraz słuchali życzeń, wierszy i piosenek. Dzieci wręczyły upominki i brały udział we wspólnym poczęstunku oraz kolędowaniu przy akompaniamencie akordeonu. Wszyscy świetnie się bawili.

[Not a valid template]

Reprezentacja Przedszkola w Szczytnikach na Orszaku Trzech Króli 6 stycznia w Gdowie:

[Not a valid template]

 

Przedszkole w Gdowie

W Przedszkolu Samorządowym w Gdowie zakończył się tydzień, podczas którego świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Uroczystości odbywały się od poniedziałku do piątku, dzieci z młodszych grup prezentowały się o 13:00, starsze o 16:00. Było to prawdziwe wyzwanie organizacyjne, ale dzięki zgodnej współpracy i wielkiej pomocy rodziców wszystko przebiegło doskonale. Młodzi artyści przygotowani przez swoje Panie nauczycielki prezentowali rozmaite programy artystyczne, nie zabrakło pełnych uroku Jasełek, tradycyjnych wierszy i piosenek o babci i dziadku, a także występów typu talent show, czy różnych scenek teatralnych jak „Piekł dziadek babkę” czy „Dziewczynka z zapałkami”. Prezentacje taneczne i gra na instrumentach dopełniały wyjątkową atmosferę. Każdy występ kończył się odśpiewaniem wzniosłego sto lat oraz wręczeniem własnoręcznie wykonanych przez dzieci upominków. Dziadkowie mieli czas na rozmowy przy poczęstunku przygotowanym przez niezawodne Panie z kuchni.  Już z niecierpliwością oczekujemy na kolejny tak wyjątkowy tydzień w przyszłym roku.

[Not a valid template]

Przedszkolaki ykorzystały także dni, kiedy zrobiło sie biało i ulepili wielkiego bałwana!

[Not a valid template]

Akademia Małego Człowieka w Gdowie

Kiedy chwycił mróz i spadł śnieg, przedszkolaków odwiedził niezwykły gość – był to myśliwy z koła łowieckiego „Raba”. Gość opowiadał o zwyczajach małych i dużych zwierząt żyjących w naszych lasach, ptactwie łownym oraz sposobach ich dokarmiania i pozyskiwania. Przestrzegał przed drapieżnikami i chorymi na wściekliznę lisami. Dzieci z zaciekawieniem oglądały zdjęcia, które prezentował myśliwy, przedstawiające piękno naszej przyrody, zwierzęta leśne oraz niezwykłe krajobrazy, magiczne miejsca, które są ich domem.  Na koniec wspólnie z Panem Zbyszkiem wybraliśmy się na spacer do pobliskiego paśnika, gdzie dzieci zaniosły pokarm dla dzikiej zwierzyny. Po drodze myśliwy pokazywał widniejące na śniegu tropy saren i zajęcy, co oznacza, że głodne zwierzęta chętnie korzystają z pomocy ludzi i często odwiedzają miejsca gdzie myśliwi zostawiają im pokarm.

[Not a valid template]

A tu już warszaty z gliną:

[Not a valid template]

 

 

 

zdjęcia: FB Jestem sobie przedszkolaczek; Przedszkole Samorządowe w Szczytnikach, FB Przedszkole w Gdowie- Akademia Małego Człowieka

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content