Mamy dla Was super pomysł na wspólne, rodzinne spędzenie czasu: stwórzcie własną grę zwaną memo lub memory.
Przetestowaliśmy pomysł u siebie w domu- polecamy!
Można kupić puste kartoniki do stworzenia gry, ale nie jest to konieczne, wystarczy wyciąć z grubego kartonu parzystÄ… ilość tej samej wielkoÅ›ci kwadratów (ilość par dobieramy do możliwoÅ›ci dzieci, my gramy z 8 -latkÄ… 22 parami). NastÄ™pnie angażujemy caÅ‚Ä… rodzinÄ™: rodziców i dzieci do tworzenia rysunków- parami- mogÄ… być takie same lub np. z tym samym bohaterem czy tÄ… samÄ… rzeczÄ…, ale inaczej ozdobione. I to już jest Å›wietna zabawa sama w sobie. Każdy stara siÄ™ ozdobić swoje kartoniki najpiÄ™kniej jak potrafi. Każdy rysuje co chce i co potrafi. U nas niektórzy wspierali siÄ™ podpowiedziami z książki „Jak rysować”, inni wykorzystawli wrodzone talenty. My tÄ… przyjemność rozÅ‚ożyliÅ›my sobie na 3 raty, w koÅ„cu każdy z nas miaÅ‚ do wykonania po 10-12 obrazków.
Gdy wszystkie nasze rysunki są już gotowe, można zacząć grę.
Gra polega na tym, iż rozkłada się wszystkie karty na płaskiej powierzchni, odwrócone obrazkami do dołu, a następnie odkrywa się je po dwa starając się odkryć pary. Świetny sposób na ćwiczenie koncentracji i pamięci.
My wprowadziliśmy jeszcze jedną zasadę, która bardzo spodobała się dzieciom. Każdą rzecz odkrywaną na obrazku nazywamy po angielsku. I tak po przegraniu kilku rund, nasze dzieci w łatwy i przyjemny spsób zapamiętały kolejne 22 słówka po angielsku.