Stwórz własną rodzinną grę „memory”

Mamy dla Was super pomysł na wspólne, rodzinne spędzenie czasu: stwórzcie własną grę zwaną memo lub memory.

Przetestowaliśmy pomysł u siebie w domu- polecamy!

Można kupić puste kartoniki do stworzenia gry, ale nie jest to konieczne, wystarczy wyciąć z grubego kartonu parzystą ilość tej samej wielkości kwadratów (ilość par dobieramy do możliwości dzieci, my gramy z 8 -latką 22 parami). Następnie angażujemy całą rodzinę: rodziców i dzieci do tworzenia rysunków- parami- mogą być takie same lub np. z tym samym bohaterem czy tą samą rzeczą, ale inaczej ozdobione.  I to już jest świetna zabawa sama w sobie. Każdy stara się ozdobić swoje kartoniki najpiękniej jak potrafi. Każdy rysuje co chce i  co potrafi. U nas niektórzy wspierali się podpowiedziami z książki „Jak rysować”, inni wykorzystawli wrodzone talenty. My tą przyjemność rozłożyliśmy sobie na 3 raty, w końcu każdy z nas miał do wykonania po 10-12 obrazków.

Gdy wszystkie nasze rysunki są już gotowe, można zacząć grę.

Gra polega na tym, iż rozkłada się wszystkie karty na płaskiej powierzchni, odwrócone obrazkami do dołu, a następnie odkrywa się je po dwa starając się odkryć pary. Świetny sposób na ćwiczenie koncentracji i pamięci.

My wprowadziliśmy jeszcze jedną zasadę, która bardzo spodobała się dzieciom. Każdą rzecz odkrywaną na obrazku nazywamy po angielsku. I tak po przegraniu kilku rund, nasze dzieci w łatwy i przyjemny spsób zapamiętały kolejne 22 słówka po angielsku.

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content