Strażacy z Polski i Niemiec zawitali do Gdowa

W dniach 14 – 18.10.2015 w Gdowie odbyło się Polsko – Niemieckie Seminarium dla Opiekunów Młodzieżowy Drużyn Pożarniczych działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych. Podczas 5 dniowych warsztatów uczestnicy oprócz zwiedzania zakątków małopolski – Kopalni Soli w Wieliczce czy krakowskiego Rynku uczestniczyli w różnego rodzajach wykładach, a także grach i zabawach przygotowanych w większości przez strażaków z OSP w Gdowie.
Takie spotkania odbywają się jednego roku w Polsce, a następnego w Niemczech. O to, aby seminarium odbyło się w Gdowie staraliśmy się dwa lata, jednak oficjalna decyzja zapadła nieco ponad 1,5 roku temu. Byliśmy z tego bardzo dumni. Po pierwsze: do tej pory w Małopolsce nie odbyło się jeszcze takie wydarzenie, a po drugie: spotkanie to spora promocja przede wszystkim dla naszej straży oraz gminy – mówi nam Zbigniew Gumułka, Prezes OSP w Gdowie. Staraliśmy się pokazać Gdów z jak najlepszej strony i w głębi serce mam nadzieję, że to się udało – dodaje prezes Gumułka.
Podczas pięciodniowej konferencji uczestnicy mogli się sprawdzić m.in w konkurencjach przygotowanych przez gdowską strażacką młodzież. Można było się pośmiać, sprawdzić swoją celność oraz szybkość. Konkurencje były naprawdę super! – mówi dla portalu Mój Gdów Paulina – jedna z uczestniczek seminarium, która po raz pierwszy uczestniczyła w takim spotkaniu.
Wszyscy, którzy zjechali do Gdowa mogli zaprezentować swój talent m.in. w warsztatach kulinarnych czy warsztatach teatralnych prowadzonych w Centrum Kultury w Gdowie.
W sobotni wieczór w Domu Strażaka w Gdowie odbyło się oficjalne zakończeniu międzynarodowego spotkania. W trakcie uroczystości przyznano wiele nagród, medali oraz wyróżnień osobom najbardziej zaangażowanych w pracę na rzecz straży pożarnej w Polsce oraz Niemczech.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content