Strażacy rozpoczęli kolportaż ulotek informacyjnych na temat profilaktyki oraz szczepień przeciwko COVID-19

Do komendy powiatowej PSP w Wieliczce zostało dostarczonych ponad 73 000 ulotek propagujących wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19. Rozpoczął się także proces ich kolportowania do mieszkańców powiatu wielickiego. Ulotki są rozwożone przez druhów ochotniczych straży pożarnych. W gminie Gdów ulotki kolportowali już m.in druhowie z Winiar, Pierzchowa i Książnic. 

Materiały mają przede wszystkim trafić do mieszkańców wykluczonych cyfrowo, którzy nie korzystają z zasobów internetu, często są samotni lub nie radzą sobie z informacją z innych źródeł. Na ulotkach znalazły się m.in. informacje o tym, jak zapisać się na szczepienie.

Przypominamy również, że w ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia we własnym zakresie. Przedsięwzięcie prowadzone jest we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.

Druhowie z OSP Gdów pomagają także przy transporcie osób niepełnosprawnych do przychodni na szczepienia przeciwko COVID-19.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

źródło: https://www.gov.pl/web/kppsp-wieliczka/

zdjęcia: OSP Książnice, KSRG SP Winiary, OSP Pierzchów, Ochotnicza Straż Pożarna Gdów

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content