STARTUJE NOWA EDYCJA BITWY REGIONÓW. Rusza konkurs dla kół gospodyń wiejskich.

Startuje nowa edycja BITWY REGIONÓW, konkursu kulinarnego dla kół gospodyń wiejskich. O tym, że warto brać udział w rywalizacji zapewniają panie z KGW Pierzchów, które z sukcesem w ubiegłym roku wystartowały w konkursie, zdobywając I miejsce w powiecie wielickim. Zachęcamy do udziału w konkursie!

Koła Gospodyń Wiejskich mogą już zgłaszać się do VIII edycji Konkursu Kulinarnego Bitwa Regionów. Konkurs corocznie angażuje przy zmaganiach o najlepszą regionalną potrawę setki KGW i stowarzyszeń z terenów wiejskich. Zapraszamy do udziału!

– zachęcają Organizatorzy.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, dzięki Królikowi pod pierzynką panie z KGW Pierzchów wygrały etap powiatowy Bitwy Regionów, zdobywając liczne nagrody. Rywalizacja odbyła się w ramach Letniego Festiwalu Smaków w Wieliczce obok tężni solankowej 26 czerwca 2022 r., konkursowi towarzyszył także II Powiatowy Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich. 

 

Cieszymy się, że nasz królik pod drożdżową pierzynką oraz słodko – słony deser przypadł do gustu szanownemu jury. Łącznie udało się wygrać 2000 zł (za I miejsce w Bitwie i III miejsce w konkursie na deser). Oprócz tego otrzymałyśmy min. nagrody rzeczowe, wejściówki do kopalni soli w Wieliczce, zniżkę na zakupy w sklepie Chomik oraz inne upominki). Za wszystkie nagrody serdecznie dziękujemy. Wygrana w siódmej edycji konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” na etapie powiatowym stanowi kwalifikację do rywalizacji na szczeblu wojewódzkim. Trzymajcie kciuki!

–mówiły wtedy panie z KGW, o czym pisaliśmy na naszym portalu TUTAJ: https://www.mojgdow.pl/kgw-pierzchow-zwyciezca-powiatowego-etapu-bitwy-regionow/. 

Ostatecznie na etapie wojewódzkim, 20 listopada 2022 r. w Karniowicach, paniom z Pierzchowa nie udało się znaleźć na podium. W rywalizacji konkursowej towarzyszył im starosta wielicki Adam Kociołek, sekretarz gminy Gdów Bożena Malarczyk oraz sołtys Pierzchowa Józef Kostuch. Z kubkiem zimowej herbaty w ręku serwowanej przez panie, uczestnicy wydarzenia chętnie oglądali film przygotowany przez koło, ukazujący historię koła, liczne działania, jakie podejmuje oraz zaproszenie do odwiedzenia gminy Gdów i powiatu wielickiego.  Nie mogło oczywiście zabraknąć konkursowego dania z królika i wielu innym pyszności. O zmaganiach na etapie wojewódzkim także pisaliśmy na ramach portalu TUTAJ: https://www.mojgdow.pl/krolik-pod-drozdzowa-pierzynka-kgw-pierzchow-na-wojewodzkim-etapie-bitwy-regionow/ . 

Współorganizatorami konkursu są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Do udziału w konkursie można zgłosić się wypełniając formularz dostępny na stronie bitwaregionow.pl lub przez stronę kowr.gov.pl/konkurs.

    

#bitwaregionow 

Foto: Koło Gospodyń Wiejskich w Pierzchowie. 

Plakat: www.gov.pl. 

 

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content