STANISŁAW WCISŁO ZE SZCZYTNIK UHONOROWANY ZŁOTĄ ODZNAKĄ PRZEZ EMERYTÓW.

Stanisław Wcisło ze Szczytnik otrzymał Złotą Odznakę Honorową Polskiego Związku Emerytów i Rencistów za szczególne zasługi dla środowiska seniorów. Spotkanie noworoczne w wielickim Magistracie z udziałem wielu emerytów i rencistów z regionu wielickiego było okazją do złożenia sobie życzeń, wspólnych rozmów, podsumowań oraz planów na najbliższy czas.

Ta odznaka była dla mnie wielkim zaskoczeniem, wiadomość, że to ja ją dostanę trzymano w tajemnicy do ostatniej chwili. Należymy do wielickiego związku emerytów 9 lat, ale nie przypuszczałem, że to właśnie mnie wytypuje szefowa wielickiego związku.  Gdybym wiedział, że tak będzie, pewnie zamiast swetra włożyłbym garnitur… Oczywiście jest mi bardzo miło, że otrzymałem takie wyróżnienie. Nadal będę z wielką przyjemnością spędzał wolny czas w gronie emerytów i z wielką przyjemnością chodził na zajęcia Gdowskiego Uniwersytetu III Wieku do jego filii w Czyżowie. Cieszę się, że przed laty dałem się namówić jego kierowniczce, pani Edycie Trojańskiej-Urbanik do udziału w zajęciach. Oni umieją to tak fajnie zorganizować i poprowadzić, a my – cieszymy się, że spędzamy ten czas z tak miłymi osobami. Oprócz słuchania ciekawych wykładów, jeździmy z żoną i kuzynką oraz innymi Seniorami na różne spotkania i wycieczki, które bardzo lubimy, wspólnie kolędujemy w gronie emerytów. Zawsze zabieram na te wyjazdy swoją ukochaną harmoszkę i razem śpiewamy różne piosenki. To jest taki mój sposób na pocieszenie i rozbawienie Koleżanek i Kolegów Seniorów, którym dziękuję za to wyróżnienie

– powiedział w rozmowie z „Moim Gdowem” pan Stanisław.

28 stycznia 2023 r. Członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów spotkali się na zaproszenie Burmistrza Wieliczki Artura Kozioła, pod przewodnictwem Pani Prezes Kazimiery Ciupka. Wśród gości była obecna Pani Prezes Wanda Szelągowska, która podczas świątecznego zgromadzenia wręczyła w imieniu Polskiego Związku wyróżnienia osobom szczególnie zasłużonym w środowisku seniorów.

Gratulując panu Stanisławowi Wcisło uhonorowania odznaką, zapraszamy do lektury rozmowy, jaką na łamach „Mojego Gdowa” przeprowadziliśmy z Nim oraz Jego Małżonką z okazji Złotych Godów TUTAJ. 

 

 

Źródło: Miasto i Gmina Wieliczka., Mój Gdów. 

Foto: Miasto i Gmina Wieliczka. 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content