Srebro i brąz zawodników Wielicko-Gdowskiej Szkoły Walki Prime wywalczone na Mistrzostwach Polski w Kick Boxingu

Przez cały weekend (8-10 marzec) w Mysiadle odbywały się Mistrzostwa Polski w Kick Boxingu w formule kick light kadetów. Do miejscowości pod Warszawą zjechało się ponad 300 zawodników z całej Polski. Wielicko-Gdowska Szkołę Walki Prime reprezentowało siedmiu zawodników i zawodniczek: Zofia Urbaniec, Dominika Niemiec, Emilia Wójcik, Wiktor Grabski, Wojciech Bar, Szymon Oblacinski oraz Filip Suder.

Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie o czym świadczy fakt wielu wyrównanych pojedynków, gdzie o zwycięstwie decydował punkt.

W kategorii kadetów starszych do 57 kg Filip Suder wygrał dwa pojedynki – w tym jeden przd czasem. W półfinale zmierzył się z rywalem z Bielsko-Białej. Niestety tą walkę Filip przegrał i wywalczył brązowy medal.

Jeszcze lepiej poszło Szymonowi Oblacinskiego. Zawodnik trenujący na codzień w Wieliczce po 3 wygranych walkach dotarł do finału. Tam czekał na niego rywal z klubu Sporty Walki Piła. Szymon niestety walkę przegrał jednak dzięki swojej znakomitej postawie zdobył srebrny medal i tytuł wice mistrza Polski.

Reszta ekipy niestety przegrała swoje walki, lecz wrócili do domu z dużym bagażem doświadczenia.

Wyjazd został dofinansowany ze środków finansowych miasta i gminy Wieliczka, gminy Gdów oraz przy wsparciu finansowym firmy Stalco.

źródło: Wielicko-Gdowsko Szkoła Walki Prime

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content