Squash – sport dla wszystkich!

W ubiegłym miesiącu w Wieliczce na ul. Żeromskiego otwarto Squash Park Wieliczka. Squash Park jest to miejsce stworzone zarówno z myślą o pasjonatach squasha, jak również o osobach stawiających w tej dyscyplinie swoje pierwsze kroki. Znajdziecie tu przede wszystkim certyfikowane, pełnowymiarowe korty amerykańskiej firmy McWIL. Od lat towarzyszą one zawodowym graczom na całym świecie, niezmiennie zapewniając bezpieczeństwo i komfort gry.

Miłośnicy, coraz bardziej popularnego badmintona, również odnajdą się w naszym klubie. Specjalnie z myślą o nich przygotowano profesjonalne boisko do gry firmy Yonex.

A dlaczego warto grać w squash?

Squash i badminton są to sporty, w które zacząć grać może każdy bez względu na wiek i płeć. Popularna „ogrodowa” wersja badmintona czyli kometka nabiera zupełnie innego wymiaru, kiedy przeniesiemy ją na specjalnie przygotowane boisko, do warunków halowych – pozbywamy się czynników, które przeszkadzają w grze, takich jak wiatr czy rażące słońce – dzięki czemu możemy skupić się na samej grze, rywalizacji, technice i zabawie. Gra w squasha natomiast uznawana jest przez specjalistów za jeden z najzdrowszych rodzajów ruchu – w trakcie treningu angażowane są wszystkie większe partie mięśni. Dodatkowym atutem jest fakt, że podczas godzinnej, intensywnej rozgrywki można spalić nawet 900kcal. Squash to także duża dawka zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy. Zarówno osoby grające w squasha jak i badmintona regularnie, mogą się pochwalić lepszą kondycją, zdrowiem, cieszą się wyższą odpornością, rzadziej cierpią na wahania nastroju i depresję. Sporty te pozwalają także, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne, rozładować napięcie i zapomnieć o problemach dnia codziennego mówi Joanna Kuryj-Czyżowska ze Squash Park Wieliczka 

Squash – co to takiego?

Zasady są stosunkowo proste. Należy odbijać piłkę tak, aby uderzyła w przednią ścianę kortu i odbiła się od podłogi nie więcej niż raz. Grę rozpoczynamy serwem. Aby go wykonać, należy stanąć choć jedną nogą w kwadracie serwowym. Piłka musi w pierwszej kolejności dotknąć przedniej ściany poniżej linii autowej. Określone jest również miejsce na podłodze, w które powinna trafić piłka serwowa – w duży kwadrat przeciwny do kwadratu serwowego.

Zwykle gra się trzy sety do jedenastu punktów lub – w rozgrywce szybkiej – trzy sety do dziewięciu punktów. Punkt zdobywa wyłącznie zawodnik serwujący. Odbierający wygrywając wymianę, otrzymuje prawo serwu.

Więcej informacji: http://squashparkwieliczka.pl/

[Not a valid template]

Źródło:
Kliknij tutaj Kliknij tutaj

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content