Spowiedź wielkopostna i wskazania Metropolity Krakowskiego na Wielki Tydzień

Niedziela Palmowa rozpoczęła Wielki Tydzień, czas upamiętniający ostatnie dni Chrystusa. To dni przygotowujące do największego święta chrześcijan, Zmartwychwstania Pańskiego. Szczególnym czasem w Wielkim Tygodniu jest Triduum Paschalne. Wiele osób w tym czasie pragnie skorzystać z sakramentu pokuty.  Sprawdziliśmy na stronach parafialnych, kiedy będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi. Pamiętajmy, że od 27.03 wprowadzono nowe obostrzenia związane z pandemią, które dotyczą także ograniczonej ilości osób przebywających w jednym czasie w kościele, dlatego zachęcamy do sprawdzania bieżących informacji na poszczególnych stronach parafialnych.

Wśród wskazań Metropolity Krakowskiego na Wielki Tydzień 2021 znajduje się przypomnienie o udzielonej dyspensie: ” w mocy pozostaje, także w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, udzielona dnia 17 października 2020 roku dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św.”

Z pełną treścią wskazań na Wielki Tydzień możemy zapoznać się na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej: zobacz tutaj

Parafia Gdów:

Spowiedź przed świętami w parafii w Gdowie w Wielki Wtorek 30 marca br. od 8:00 do 12:00 /przerwa od 9:30 do 10:15/ i od 14:30 do 18:00 /przerwa od 15:30 do 16:15/.

Okazja do spowiedzi jest też każdego dnia: rano w czasie mszy św. i wieczorem od 17:00 do 17:30.

Parafia Niegowić:

Możliwość spowiedzi, codziennie przed mszą św. a w środę od godz. 15.00 – 20.00.

Parafia Jaroszówka:

Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą mszą świętą

 

Zachęcamy do odwiedzenia stron poszczególnych parafii gdzie znajdują się informacje dotyczące organizacji Wielkiego Tygodnia:

parafiagdow.pl/

parafia.niegowic.pl/

jaroszowka.parafialnastrona.pl/

 

źródło: strony parafialne, diecezja.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content