Spotkanie ze sztuką- wernisaż wystawy prac Pani Haliny Stachnik

W środę popołudniu, w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie odbył się wernisaż wystawy prac Pani Haliny Stachnik. Autorka prac jest podopieczną Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzanach. Od kilku lat pod okiem Pani Moniki Misztal w pracowni plastycznej ŚDS rozwija swoją pasję malarską. Na wystawie można zobaczyć prace z całego okresu twórczości Pani Haliny, które wykonane są na płótnie oraz na drzewie. Pani Stachnik maluje także na szkle.

W czasie wernisażu Pani Małgorzata Kordula- kierownik ŚDS  opowiedziała w kilku zdaniach o ośrodku w Zagórzanach, Pani Monika Misztal przedstawiła zebranym bohaterkę wieczoru, oraz opowiedziała o jej sukcesach w konkursach plastycznych. Spotkanie uświetnił występ Chóru Serenada pod kierunkiem Pani Hanny Dziewońskiej, który zaprezentował piosenki rozrywkowe i pieśni adwentowe. Na uroczystość przybył także wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas, który korzystając z okazji złożył świąteczne życzenia zebranym. Zaprosił także na nadchodzące wydarzenia przygotowywane dla mieszkańców, na m.in Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się 22 grudnia. Na sali widowiskowej Centrum Kultury nie zabrakło Seniorów z Uniwersytetu III Wieku oraz sołtysa wsi Zagórzany Pana Jana Obrała, a całość poprowadziła Pani Anna Suchoń- instruktor plastyki w CK.

Dla gości organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek.

O dokonaniach Pani Haliny Stachnik pisaliśmy już wcześniej (zobacz). Zachęcamy do obejrzenia wystawy w Centrum Kultury w Gdowie (my już widzieliśmy).

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content