Spotkanie z vi-ce mistrzami

Mateusz Kucharz, mieszkaniec Liplasu, który obecnie jest zawodnikiem Krakowskiego Centrum Taekwondo – filia Gdów pomimo młodego wieku odnosi spektakularne sukcesy sportowe. W ostatnim czasie wywalczył v-ce mistrzostwo świata w Taekwon- do! Wczoraj wójt Zbigniew Wojas pogratulował zawodnikowi, a także dziękował jego trenerowi i rodzicom.

Jest ciężko, ale cały czas trenujemy i idziemy do przodu – powiedział trener Mateusz Dylawerski i dodał: Podążamy za sukcesami. Do tygodnia, może dwóch założymy nowy klub, który będzie się nazywał Wielicko – Gdowska szkoła walki Prime. Obecnie jesteśmy jednym klubem z Krakowa, mieliśmy swoje filie w Gdowie i Wieliczce, a teraz będziemy trenować i startować pod szyldem Wielicko – Gdowskim. 

Mateusz Kucharz na początku spotkania opowiedział o swoich przygotowaniach do zawodów, o samych eliminacjach jak i o emocjach, które towarzyszyły zarówno przed jak i po.

Przypomnijmy, że Mateusz Kucharz w zawodach organizowanych w dniach 16 -17 lipca w Angielskim Birmingham wywalczył v-ce mistrzostwo świata w walkach semi-contact czerwonych pasów powyżej 150 cm. W finale odbył bratobójczy pojedynek z innym reprezentantem Polski z Pionek. Po wyrównanej walce Mateusz przegrał, zdobywając tym samym srebrny medal na najwyższej rangi zawodach. Dodatkowo Mateusz dołożył wraz z 3-osobową drużyną brązowy medal w walkach przerywanych Tag-team (walki drużynowe).

W reprezentacji Polski znalazł się również trener i imiennik naszego mistrza z Liplasu – Mateusz Dylawerski. On, podobnie jak jego podopieczny, również zdobył dwa medale. Pierwszy to brązowy krążek w 3-osobowej drużynie w walkach przerywanych Tag-team seniorów, a następnie ulegając tylko reprezentacji gospodarzy zdobył srebrny medal w najbardziej prestiżowej konkurencji na mistrzostwach – walkach drużynowych light contact (5 osobowych).

Serdecznie gratulujemy obu zawodnikom! A na rozmowę z Mateuszem Kucharzem zapraszamy w najbliższy weekend.

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content