„Spotkanie z Książką” na Klęczanie

Spotkanie z książką „W Świecie Baśni i Bajek”, które odbyło się w dniu wczorajszym w Remizie OSP Klęczana zgromadziło najmłodszych mieszkańców wsi, jak również ich kolegów z Jaroszówki i Wieńca. Dzieci przyniosły ze sobą książki na wymianę, która była jednym z punktów wydarzenia. Wszyscy chętnie korzystali z przygotowanych atrakcji: kącika czytania bajek, plastycznego, malowania twarzy oraz licznych konkursów. Każdy miał też możliwość opowiedzenia kolegom o swoich ulubionych bohaterach książkowych i ich przygodach.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Centrum Wolontariatu, a zostało przygotowane we współpracy ze Szkołą Podstawową w Jaroszówce. Organizacja tego wydarzenia ma na celu promocję czytelnictwa wśród najmłodszych, przekonanie do czytania książek tych jeszcze nieprzekonanych, pokazanie jak piękny i różnorodny jest świat literatury,  a także umożliwienie dzieciom spotkania w gronie koleżanek i kolegów w ich miejscowości, poza murami szkoły. 

Na stronie Centrum Wolontariatu zamieszczono podziękowania dla wszystkich, dzięki którym możliwe było zorganizowanie wczorajszego wydarzenia: „Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom Centrum i Szkolnego Klubu Wolontariatu za zaangażowanie, przygotowanie dekoracji i zorganizowanie „kącików” dla dzieci. Dziękujemy także nauczycielom i dyrekcji Szkoły za wspólne działania, KGW Klęczana za przygotowanie poczęstunku dla uczestników spotkania, oraz druhom OSP Klęczana za udostępnienie remizy. Dużą radość sprawiły dzieciom upominki od wydawnictwa Skrzat oraz Adamada.

Ponieważ dzieci zgodnie powiedziały, że bardzo im się podobało, co bardzo nas cieszy, działamy dalej. Już planujemy kolejne spotkanie na listopad, tym razem na Wieńcu.

Jeśli chcielibyście, aby podobne wydarzenia miały miejsce w Waszej wsi, kontaktujcie się z Centrum Wolontariatu przez FB.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content