Spotkanie w Gdowie w duchu lednickim

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 często zwane Lednicą to największe w Polsce coroczne spotkanie katolickiej młodzieży z całego kraju, a od kilku lat również z zagranicy. Pomysłodawcą i pierwszym duszpasterzem lednickich spotkań był dominikanin Jan W. Góra OP, który zmarł 21 grudnia 2015 roku. Obecnie duszpasterzem spotkań i wspólnoty są dominikanie: Wojciech Prus OP oraz Wojciech Surówka OP.

Miejscem spotkania są Pola Lednickie, leżące nad jeziorem Lednica, nieopodal trasy z Poznania do Gniezna. Miejsce to wybrano, ponieważ według części przekazów historycznych, na wyspie Ostrów Lednicki miał miejsce chrzest Polski. Spotkania odbywają się od 1997 roku; początkowo w wigilię Zesłania Ducha Świętego, a od 2005 roku – w pierwszą sobotę czerwca. Każde z nich ma swoje hasło, które wyznacza punkty programu. Uczestnicy modlą się śpiewem i tańcem.

Jednak ze względu na trwającą pandemię i wprowadzane obostrzenia, tegoroczne spotkanie nie odbędzie się w tym roku w tradycyjnej formie. Ale można doświadczyć Lednicy bliżej uczestnicząc 5 czerwca przez transmisje w mediach bądź uczestnicząc w spotkaniu w duchu lednickim organizowanym przez Parafię w Gdowie.

Zapisy na spotkanie w Gdowie trwają do 3 czerwca. Zapisać się można przy pomocy formularza znajdującego się na stronie Parafii zobacz tutaj

 

Więcej informacji o spotkaniach lednickich na stronie: www.lednica2000.pl/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content