Sportowy weekend pod znakiem brylantów i diamentów

Czeka nas sportowy weekend. Już w najbliższą sobotę odbędzie się w Gdowie II Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej „Brylanty z Gdowa” organizowany przez LKS Gdovia.  Wydarzenie rozpocznie przemarsz drużyn w rytmach samby ulicami Gdowa z formacją batucadową. Na kompleksie sportowym przy Gminnej Hali Sportowej w Gdowie zaplanowane są rozgrywki zgłoszonych drużyn, które odbędą się w systemie pucharowym. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa archiwalnych zdjęć klubu, którą już dziś można oglądać na plantach w Rynku Gdowa.

Z kolei w niedzielę po raz pierwszy w Gdowie odbędzie się konkurs taneczno-gimnastyczny Diamentowy Medal. Organizatorem wydarzenia jest Akademia Tańca i Fitness Lady Fitness. Zgłoszone uczestniczki powalczą o medale i tytuł diamentowej tancerki.

Sportowych emocji nie zabraknie także zasiadając przed telewizorem. Trwają Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej oraz Liga Narodów, w której walczą zarówno nasze siatkarki jak i siatkarze.

Piłkarze zagrają w najbliższy piątek w meczu z Hiszpanią, a 23 czerwca ze Szwecją.

Natomiast siatkarze już dziś rywalizować będą z drużyną Japonii, jutro (17.06) zmierzymy się z sąsiadami, reprezentacją Niemiec, a w przyszłym tygodniu czekają nas mecze z Argentyną, Iranem i Francją.

Siatkarki rozegrają pozostałe mecze w piątek, 18 czerwca z Stanami Zjednoczonymi, 19 czerwca z Chinami i 20-go z Rosją.

Zachęcamy do kibicowania.

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content