Sportowy weekend cz1: „Brylanty z Gdowa”

Już po raz drugi LKS Gdovia Gdów zaprosiła młodych piłkarzy na Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej „Brylanty z Gdowa”, który odbył się w sobotę, 19 czerwca. Podobnie jak w pierwszej edycji, wydarzenie rozpoczął barwny przemarsz ulicami Gdowa. Młodzi zawodnicy wraz z trenerami i kibicującymi rodzicami przy dźwiękach samby z formacją batucadowa Sorrir Por Favor, udali się w stronę Rynku, gdzie powitał ich gospodarz gminy Pan Zbigniew Wojas, a taneczną niespodziankę przygotowała grupa DanceOmnia. O godzinie 10 młodzi zawodnicy rozpoczęli swe piłkarskie zmagania na kompleksie boisk przy Gminnej Hali Sportowej w Gdowie.

Rozgrywki odbyły się w dwóch kategoriach: U-11 oraz U-9 stanęło. W sumie udział w turnieju wzięło 15 zespołów: Gdovia I i II, Orkan Szczyrzyc I i II, SMS Solne Miasto, Wieliczanka, oraz Hutnik Nowa Huta (grupa młodsza), i dwie drużyny gospodarzy, Piast Łapanów, Orkan Szczyrzyc, Wiarusy Igołomia, Wieliczanka, Orkan Niedźwiedź oraz SFS Staniątki (grupa starsza).

W młodszej grupie zwyciężyli zawodnicy z Nowej Huty, minimalnie wyprzedzając SMS Solne Miasto, na najniższym stopniu podium uplasował się zespół Gdovia I. W starszej kategorii wygrała drużyna gospodarzy: Gdovia I, tracąc jedynie punkty z Piastem Łapanów. Do końca między tymi zespołami trwała rywalizacja o wygraną w całym turnieju. Podopieczni trenera Jelonka z bilansem bramkowym 50:3 zdecydowanie wygrali tę rywalizację. Na najniższym stopniu podium stanął Orkan Szczyrzyc. 

Nazwa turnieju nawiązuje do znakomitych piłkarzy, którzy znaleźli się w grupie założycieli Gdovii, a byli to trzej bracia – Franciszek, Tadeusz i Stanisław Zastawniakowie. Panowie od jesieni 1923 r. zostali piłkarzami i filarami słynnej Cracovii, a w krakowskim środowisku piłkarskim okresu międzywojennego nazywano ich „Brylantami z Gdowa”.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content