Sportowy weekend

Sportowcy w ostatni weekend zafundowali nam sporą dawkę emocji. Na zawodach międzynarodowych polscy skoczkowie wywalczyli drużynowo brąz a lekkoatleci zdobyli aż 10 medali na Halowych Mistrzostwach Europy. Także lokalnie mamy powody do radości. Aleksandra Guzik reprezentująca UKS Gryf Gdów wywalczyła srebro w Grand Prix Polski Kadetek, a początkujący gdowscy młodzi siatkarze Radwan Sport świetnie zaprezentowali się w czasie turniejów „trójek” i „czwórek”, który odbył się w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie.

Świetne występy zawodników UKS Gryf Gdów w Grand Prix Polski Kadetów i Kadetek

W weekend na krakowskiej Bronowiance odbył się turniej tenisa stołowego Grand Prix Polski Kadetów. Aleksandra Guzik oraz Kacper Turecki z racji wysokiego rankingu ogólnopolskiego mieli zapewniony udział w turnieju głównym. Pozostali zawodnicy i zawodniczki walczyli o awans w turnieju eliminacyjnym. UKS Gryf Gdów reprezentowali: Kadetka Aleksandra Kuzio, Kadet Szymon Karwaśiński, Kadet Jan Miernik, Młodziczka Milena Gaj, Młodziczka Izabela Perz, Młodzik Tomasz Pawelec, Młodzik Rafał Marchewka, Młodzik Krzysztof Głowiak, Młodzik Mateusz Pajorski, Młodzik Dominik Karwasiński, Żak Jakub Turecki. 

Do Oli Guzik i Kacpra Tureckiego w Turnieju Głównym dołączyła Ola Kuzio. Kacper zakończył swój udział w Grand Prix Polski Kadetów na miejscu 17, Aleksadra Kuzio na 13, a Aleksandra Guzik zdobyła drugie miejsce!

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

Weekend z siatkówką w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie

W sobotę, 6 marca, w Gminnej Hali w Gdowie odbył się turniej „czwórek” dziewcząt i chłopców. Jednocześnie na naszej hali rywalizowało aż 15 zespołów „czwórek”. Najlepsze wśród dziewcząt okazały się Siatkarki MUKS Michałkowice a wśród chłopców UKS 22 Kraków. Zespoły klubu Radwan Sport, który był organizatorem turnieju, zaprezentowały się z bardzo dobrej strony zajmując kolejno: dziewczęta- 6 miejsce, chłopcy zespół RS Gdów A -7 miejsce, chłopcy RS MDK Kraków- 6 miejsce i chłopcy RS Gdów zespół B – 5 miejsce.

Natomiast w niedzielę rozegrany został turniej „trójek” dziewcząt i chłopców. Młodzi zawodnicy Radwan Sport walczyli dzielnie i ostatecznie zajęli dobre piąte miejscu w turnieju. Kacper, Tymek i Antek wystąpili razem po raz pierwszy tym bardziej cieszy fakt, że na 14 grających ekip uplasowali się w pierwszej piątce. Miejsce 1 zajęły dziewczęta MKS MOS Wieliczka, 2 i 3 miejsce zdobyły zespoły chłopców z AS Niepołomice.

 

Medale dla Polski

Świetnie zaprezentowali się polscy lekkoatleci w Toruniu na Halowych Mistrzostwach Europy. W piątek srebrne medale zdobyli: Marcin Lewandowski w biegu na 1500 metrów oraz Michał Haratyk w pchnięciu kulą.  W sobotę na podium stanęła Justyna Święty-Ersetic, zdobywając kolejny srebrny medal dla Polski, tym razem w biegu na 400 metrów. W niedzielę mieliśmy jeszcze więcej powodów do radości: brąz w siedmioboju zdobył Paweł Wiesiołek, brąz w skoku o tyczce wywalczył Piotr Lisek, na dystansie 800 metrów srebro zdobyła Joanna Jóźwik, a brąz Angelika Cichocka. Dystans ten okazał się także szczęśliwy dla panów: złoto wywalczył Patryk Dobek, a srebro Mateusz Borkowski. 10-ty medal dla Polski wywalczyła kobieca sztafeta 4×400 metrów finiszując na trzecim miejscu.

Także skoczkowie przywieźli z Obersdorfu brązowy medal Mistrzostw Świata wywalczony w konkurencji drużynowej.

 

Wielkie brawa i podziękowania za piękną walkę! 

 
źródło: UKS Gryf Gdów, Radwan Sport

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content