Sportowy sukces szkół podstawowych z naszej gminy

 

W Kampusie Wielickim odbyło się podsumowanie rywalizacji szkół powiatu wielickiego we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w roku szkolnym  2017/2018. W uroczystym spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy szkół,  nauczyciele wychowania fizycznego oraz  młodzi sportowcy, a pamiątkowe statuetki wręczał nagrodzonym szkołom i nauczycielom starosta Jacek Juszkiewicz, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Grzegorz Siemieniec oraz  prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego  Dariusz Zawiślan.    

Wielki sukces odniosła Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Gdowie, która, w gronie 44 szkół podstawowych Powiatu Wielickiego, rywalizujących w 25 konkurencjach sportowych, zajęła drugie miejsce.     

Warto  zaznaczyć, ze na dorobek punktowy sportowców SP Gdów złożyły się osiągnięcia sportowe na szczeblu powiatu (pięć zwycięstw), rejonu(dwa zwycięstwa) oraz cztery finały wojewódzkie, w tym złoty medal w drużynowych biegach sztafetowych chłopców. Najbardziej uzdolnionych sportowo „gdowskich uczniów”, przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego w osobach  Dariusza Mulika oraz Janusza Bagińskiego.

Na pochwały także zasøuguje sukces Szkoły Podstawowej w Szczytnikach, która zajęła trzecie miejsce w tej rywalizacji. Po sukcesach w latach ubiegłych (osiąganie wysokich lokat przez szkoły gimnazjalne z terenu naszej gminy (w tym I miejsce w rywalizacji gimnazjów powiatu wielickiego dla szkoły w Niegowici w roku szk. 2015/2016) tegoroczne sukcesy tylko potwierdzają wysoki poziom sportowy dzieci i młodzieży z gdowskich szkół. Gratulujemy osiągniętych wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Grzegorz Piętak
Prezes Gminnego Szkolnego Związku Sportowego w Gdowie.

 

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content